KPSS

Kurum Sınavlarına Nasıl Hazırlanmalı? KPSS A Ne Kadar Sürede Hazırlanılır?

Kurum Sınavlarına Nasıl Hazırlanmalı? KPSS A Ne Kadar Sürede Hazırlanılır?. Gelir Uzman Yardımcılığı, SGK Denetmen Yardımcılığı, Bakanlık kadrolarına denetçi, denetmen ve uzman yardımcılığı kadroları her yıl memur almak için ilan çıkartır. Gireceğiniz sınavların önceki yıllarda çıkmış sorularına göz atın. Bunların hepsini toparlayıp sınav zamanına kadar 3-4 kere çözün.

Kurum Sınavlarına Nasıl Hazırlanmalı?

A grubu sınavı GK-GY, hukuk, iktisat, muhasebe, maliye mezun olduğunuz bölümle ilgili derslerden çıkmaktadır. Kurum sınavlarında konular daha dardır. İlanda yazılan konulara yoğunlaşarak sınava daha iyi hazırlanabilirsiniz. Kurum sınavları 1-2 ay önceden ilan edilmektedir. Bu zamanda yapmanız gereken sınav zamanına kadar düzenli bir şekilde çalışmaktır. KPSS sonrası işe girmede en önemli aşama kurum sınavına sistemli bir şekilde ilan da verilen konulara ağırlık vererek çalışmaktır. .

Kurum sınavları KPSS sınavına göre daha kolaydır. Bu yüzden çok fazla detaya girmeden genel hatlarını iyi bir şekilde çalışmaktır. KPSS’ye çalışma, ilan bekleme ve kurum sınavı süreci yaklaşık 1.5 yıl sürmektedir. Sürekli aynı konulara çalışmak size bıkkınlık getirebilir ama vazgeçmeyin. Kurum sınavına hazırlık sürecinde bu süreçten asla kopmayın.


KPSS A Ne Kadar Sürede Hazırlanılır?

KPSS A sınavına hazırlanmak kişinin mevcut bilgi düzeyine, çalışma disiplinine ve sınav tarihine bağlı olarak değişir. Düzenli ve disiplinli bir çalışma programıyla 6 ay ile 1 yıl arasında hazırlık süresi önerilmektedir. Ancak bu süre kişisel faktörlere göre değişir. Düzenli çalışma, konuları anlama ve tekrar etme süreci sınavda başarılı olmanın anahtarıdır. Bu süreçte dikkatli ve planlı bir şekilde çalışarak hedefinize ulaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 KPSS Youtube En İyi Anlatan Hoca Önerileri

👉 KPSS Son 10 Yılın Çıkmış Soruları PDF İndir

👉 KPSS Konu Takip Çizelgesi PDF İndir

👉 En İyi KPSS Çalışma Kaynakları

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu