Öğrenci Gazetesi

Kurum Sınavlarına Nasıl Hazırlanmalı?

Gelir Uzman Yardımcılığı, SGK Denetmen Yardımcılığı, Bakanlık kadrolarına denetçi, denetmen ve uzman yardımcılığı kadroları her yıl memur almak için ilan çıkartır. Gireceğiniz sınavların önceki yıllarda çıkmış sorularına göz atın. Bunların hepsini toparlayıp sınav zamanına kadar 3-4 kere çözün.

Kurum Sınavlarına Nasıl Hazırlanmalı?

A grubu sınavı GK-GY, hukuk, iktisat, muhasebe, maliye mezun olduğunuz bölümle ilgili derslerden çıkmaktadır. Kurum sınavlarında konular daha dardır. İlanda yazılan konulara yoğunlaşarak sınava daha iyi hazırlanabilirsiniz. Kurum sınavları 1-2 ay önceden ilan edilmektedir. Bu zamanda yapmanız gereken sınav zamanına kadar düzenli bir şekilde çalışmaktır. KPSS sonrası işe girmede en önemli aşama kurum sınavına sistemli bir şekilde ilan da verilen konulara ağırlık vererek çalışmaktır. .

Kurum sınavları KPSS sınavına göre daha kolaydır. Bu yüzden çok fazla detaya girmeden genel hatlarını iyi bir şekilde çalışmaktır. KPSS’ye çalışma, ilan bekleme ve kurum sınavı süreci yaklaşık 1.5 yıl sürmektedir. Sürekli aynı konulara çalışmak size bıkkınlık getirebilir ama vazgeçmeyin. Kurum sınavına hazırlık sürecinde bu süreçten asla kopmayın.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu