KYKÖğrenci Gazetesi

KYK Burs / Kredi Taahütname Onayı Nasıl Yapılır?

Kredi ve Yurtlar Kurumu burs ve kredi sonuçlarını açıkladıktan sonra burs ve kredi almaya hak kazanan öğrencilerin bu haktan yararlanabilmesi için onaylaması gereken işlemdir. Burs ve kredi çıkması halinde taahütname onayı yapmaya öğrenciler burs ve kredi alamaz. Kredi ve Yurtlar Kurumu kredi ve burs almaya hak kazanan öğrencilere taahütname onayını tamamları için her yıl 5 iş günü süre tanımaktadır. Peki KYK Burs Taahütname Onayı Nasıl Yapılır? KYK Taahütname Onayı Nereden Yapılır? KYK Taahütname Onayı Nedir? Tüm aklınızdaki bu soruların yanıtlarını içeriğimizde bulabilirsiniz.

KYK Burs / Kredi Taahhütname Onayı Nedir?

KYK taahhütname onayı burs ve kredi almaya hak kazanan öğrencilerin bu haklardan yararlanabilmesi için onaylaması gereken işlemdir. Yani “tamam ben burs ve krediyi almak istiyorum” onayı diyebiliriz. Taahhütname işlemini gerçekleştirmeyen öğrenciler burs/kredi ALAMAZ!

KYK Burs / Kredi Taahütname Onayı Nereden Yapılır?

KYK taahhütname onayı e-Devlet üzerinden yapılmaktadır. Mobil üzerinden yapılırken genellikle sorun yaşanıyor. Bu nedenle bilgisayar üzerinden onay işleminizi yapıp, onay belgesini bilgisayarınıza kaydedin.

KYK Burs / Kredi Taahütname Onayı Yapmak İçin TIKLAYINIZ.

Ödemeler için Ziraat Bankası Kartı Nereden Alınır?

Taahhütnameyi onaylayan öğrencilere belirtilen adreslerine veya yoğunluğa göre belirttikleri Ziraat Bankası şubelerine 15 gün içinde Genç Kart gelecek. Burs / krediler bu karta yatacaktır. Yurt başvuru süresinde adınıza çıkarılan bir Genç Kart varsa paranız bu karta yatar.

Genç kartınız yoksa Ziraat Mobil uygulamasını indirin ve adınıza kart açılıp açılmadığını kontrol edin. https://kyk.ziraatbank.com.tr/ kartınızın takibini bu sayfadan da yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu