KYK

KYK Burs / Kredi Taahütname Onayı Nasıl Yapılır?

KYK Burs / Kredi Taahütname Onayı Nasıl Yapılır?. Kredi ve Yurtlar Kurumu burs ve kredi sonuçlarını açıkladıktan sonra burs ve kredi almaya hak kazanan öğrencilerin bu haktan yararlanabilmesi için onaylaması gereken işlemdir. Burs ve kredi çıkması halinde taahhütname onayı yapmaya öğrenciler burs ve kredi alamaz. Kredi ve Yurtlar Kurumu kredi ve burs almaya hak kazanan öğrencilere taahhütname onayını tamamları için her yıl 5 iş günü süre tanımaktadır.

KYK Burs / Kredi Taahütname Onayı Nasıl Yapılır?

KYK taahhütname onayı burs ve kredi almaya hak kazanan öğrencilerin bu haklardan yararlanabilmesi için onaylaması gereken işlemdir. Yani “tamam ben burs ve krediyi almak istiyorum” onayı diyebiliriz. Taahhütname işlemini gerçekleştirmeyen öğrenciler burs/kredi ALAMAZ!

KYK taahhütname onayı e-Devlet üzerinden yapılmaktadır. Mobil üzerinden yapılırken genellikle sorun yaşanıyor. Bu nedenle bilgisayar üzerinden onay işleminizi yapıp, onay belgesini bilgisayarınıza kaydedin.

KYK Burs / Kredi Taahütname Onayı Yapmak İçin TIKLAYINIZ.


Ödemeler için Ziraat Bankası Kartı Nereden Alınır?

Taahhütnameyi onaylayan öğrencilere belirtilen adreslerine veya yoğunluğa göre belirttikleri Ziraat Bankası şubelerine 15 gün içinde Genç Kart gelecek. Burs / krediler bu karta yatacaktır. Yurt başvuru süresinde adınıza çıkarılan bir Genç Kart varsa paranız bu karta yatar.

Genç kartınız yoksa Ziraat Mobil uygulamasını indirin ve adınıza kart açılıp açılmadığını kontrol edin. https://kyk.ziraatbank.com.tr/ kartınızın takibini bu sayfadan da yapabilirsiniz.


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu