Gündem

KYK Faiz Silinmesi Kimleri Kapsıyor? KYK Borcu Faiz Sildirme Nasıl Yapılır?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısı sonrası 5.5 milyon KYK kredi borcu kişilerin merakla beklediği açıklamalarda bulundu. Erdoğan KYK kredi faizleri silineceğini sadece ana paranın ödeneceğini açıkladı. Peki KYK Faiz Silinmesi Kimleri Kapsıyor? KYK Borcu Faiz Sildirme Nasıl Yapılır? İşte tüm merak edilenler…

KYK Faiz Silinmesi Kimleri Kapsıyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada “kredi geri ödemeleri herhangi bir enflasyon farkı veya faiz olmaksızın alınan kredi üzerinden yapılacak, yani ana para ödenecek” dedi. Böylelikle öğrencilerin sadece aldıkları kredi miktarlarında yer alan ana parayı ödeyecekleri kesinleşmiş oldu. Bu uygulamadan halen KYK kredi ödemesi yapan tüm kredi borcu olanlar faydalanabilecek. ,

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın KYK kredi borçları açıklaması 👇

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Öğrenci Gündemi (@ogrencigundemi)’in paylaştığı bir gönderi


KYK Borcu Faiz Sildirme Nasıl Yapılır?

KYK Kredi faiz sildirme işlemi bulunmamaktadır. Öğrenci ve mezunların bununla ilgili bir işlem yapmalarına gerek yoktur. Faiz silme işlemleri otomatik olarak sistem tarafından yapılacaktır.


KYK Kredi Borcu Nasıl Ödenir?

KYK kredi borcu olan ve ödeme yapmak isteyen vatandaşlar e-devlet üzerinden Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) interaktif vergi dairesine bağlanarak borcunu görüntüleyebiliyor.

Platformda, vergi borçları sekmesi altından öğrenim kredisi borçlarının olduğu bölüme giriş yaptıktan sonra ödemek istenilen taksit ya da taksitleri seçilmesi gerekiyor. İsteğe göre kredi kartı veya banka kartı ile ödemesi kabul ediliyor.

KYK ÖĞRENİM / KATKI KREDİSİ GERİ ÖDEME VE SORGULAMA EKRANI


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu