KYK

KYK Harçlık Avans Nedir, KYK Harçlık Avans Nasıl Kullanılır?

KYK Harçlık Avans Nedir, KYK Harçlık Avans Nasıl Kullanılır? Sorularının yanıtlarını bu makalemizde paylaştık. KYK’dan burs ve kredi alan öğrencilere verilen Ziraat Bankası Genç Bankkart hesabınızda para olmasa bile aylık  500 TL olan sadece alışverişlerde kullanabileceğiniz limite KYK Harçlık Avans denir. Harçlık avans nakit çekilemez post cihazları ve online ödemede kullanılabilir harcadığınız miktar bursunuz veya krediniz yattığında faizsiz olarak kesilir.

KYK Harçlık Avans Başvurusu Nasıl Yapılır?

KYK’dan burs ve kredi alan öğrencilere verilen Genç Bank Kartlarda harçlık avans açık olarak gelmektedir. Eğer avansınız açık değilse Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayarak açtırabilirsiniz ya da 0850 258 00 00 Ziraat Bankası Müşteri İletişim Merkezini arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.  Kartınız 24 saat içinde harçlık avansa açık hale gelecektir.

Kartınıza yatırılmış olan 500 liradan harcamaya başladınız. Fakat ne kadar harcadınız ne kadar kaldı bilmiyorsunuz. O zaman ne yapmalısınız? Harçlık avans sorgulama yapmak istiyorsanız, kartınızla banka ATM sinden sorgulayabilirsiniz. Müşteri hizmetlerini de arayabilirsiniz. İnternet ya da mobil bankacılık hizmetlerinden de faydalanıp sorgulama yapabilirsiniz.

Harçlık avans bakiye sorgulama işlemlerini de yine aynı yollardan yapabilirsiniz. Ayrıca HARCLIK AVANS BAKİYE yazarak 4747 ye mesaj atıp sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Öğrenim krediniz bittiğinde harçlık avans limitiniz işleme kapatılmaktadır.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu