KYK

KYK WİFİ Aktifleştirme: KYK WİFİ Girişi Nasıl Yapılır?

KYK WİFİ Aktifleştirme: KYK WİFİ Girişi Nasıl Yapılır?. Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu bünyesinde hemen hemen her şehirde yurt hizmeti sunulmaktadır. KYK yurtlarında kalan öğrencilere internet kullanımına yönelik WİFİ hizmeti ücretsiz olarak sağlanmaktadır. KYK yurtlarında kalan öğrenciler talep etmeleri doğrultusunda idare tarafından verilen kullanıcı adı ve şifre ile KYK yurtlarında ücretsiz olarak WİFİ erişimi sağlayabilmektedir.

KYK WİFİ Girişi Nasıl Yapılır?

WİFİ hizmetinden yararlanabilmek için öncelikle Yüksek Öğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumu (KYK) bünyesinde kayıtlı bir öğrenci olmanız gerekmektedir. KYK yurtlarında kalan bir öğrenciyseniz yapmanız gereken tek şey idareye giderek internet kullanımınızla ilgili talepte bulunmaktır. İdare tarafından size kullanıcı adı ve şifresi tahsis edilecektir.

Telefonunuzun veya bilgisayarınızın Wi-Fi kısmını aktif ettiğinizde KYKWIFI yazan bir ağla karşılaşacaksınız. KYKWIFI isimli Wi-Fi bağlantısına giriş yaptığınızda internet kullanabilmeniz için sisteme giriş yapmanız gerekecektir. Eğer Wi-Fi bağlantısı sağladığınızda otomatik olarak bir sayfa cihazınızda açılmaz ise wifi.kyk.gov.tr adresine kullandığınız internet tarayıcısı ile giriş yapmalısınız. Bu adrese giriş yaptıktan sonra kullanıcı adı ve şifrenizi girerek internet kullanımına başlayabilirsiniz.


KYK WİFİ Çıkış Nasıl Yapılır? 

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü yurtlarında kalan öğrencilere sunulan internet hizmeti ile ilgili öğrenciler zaman zaman Wi-Fi KYK‘den çıkış yapamıyor olabilirsiniz. KYK’ye ait WiFi hizmetinden çıkış yapabilmek için yapmanız gereken öncelikle hizmeti aldığınız yurdun internet çekim alanı içerisinde olmalısınız. Daha sonrasında wifi.kyk.gov.tr adresindeki Çıkış düğmesine tıklayarak sistemden çıkış yapabilirsiniz. Bu adrese normal kullandığımız internet üzerinden ulaşılamamaktadır. O nedenle yurdunuza veya benzer kuruma bağlı başka bir yurtta deneyebilirsiniz.


KYK WİFİ Şifremi Unuttum! Yeni KYK WİFİ Şifresi Nasıl Alınır?

KYK şifrenizi unuttuysanız yapmanız gereken tek işlem yurt idaresine giderek yeni bir şifre isteğinde bulunabilirsiniz. Onun dışında şifrenizi not almadıysanız öğrenebileceğiniz başka bir çözüm yolu bulunmamaktadır. KYK WİFİ sistemi dışarıya kapalı bir sistem olduğundan dolayı başka bir yöntem ile değiştirilmesi söz konusu olmamaktadır.


KYK WİFİ Şifresi Nasıl Değiştirilir?

KYK Wi-Fi şifrenizi değiştirmek için wifi.kyk.gov.tr adresindeki portala giriş yapmanız gerekmektedir. Panele girdiğinizde çıkış butonunun üstünde şifre değiştir butonu aracılığı ile yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz. Eski şifrenizi girdikten sonra yeni şifreniz en az 6 en fazla 10 karakter uzunluğunda olmalıdır. Şifreniz en az 1 büyük harf, 1 küçük harf ve 1 rakam içermelidir. Şifreniz özel karakter (€) ve Türkçe’ ye özgü harfler (ö,ü,ş vs.) içermemelidir. 


KYK WİFİ  “Kullanıcı Aktif Değil” Hatası Nasıl Çözülür? 

KYK WİFİ sistemine giriş yaparken “Kullanıcı Aktif Değil” hatasıyla karşılaşabilirsiniz. Bu hatayla karşılaştıysanız aşağıdaki ihtimallerden birisini yaşıyor olabilirsiniz.

  • Aylık kullanım kotanızı doldurmuş olabilirsiniz. Kota dolumuyla ilgili idareye başvurarak Wi-Fi hesabınızın tekrar aktif edilmesi talebinde bulunabilirsiniz. Başvuruda bulunmazsanız otomatik olarak ayın sonunda otomatik olarak hesabınız aktifleşecektir.
  • KYK yurtlarına yeni kayıt olduysanız resmi işlemlerde bir hata olmuş olabilir. E-devlet üzerinden kaydınızı kontrol ederek bir hata mevcutsa idareye başvurarak durumunuzu bildirmelisiniz.

KYK WİFİ  “Giriş Hakkınızı Doldurdunuz” Hatası Nasıl Çözülür?

KYK WİFİ sistemine giriş yaparken “Giriş Hakkınızı Doldurdunuz” hatasıyla karşılaşırsanız sisteme belirtilen sayı dışında cihazla giriş yapmış olabilirsiniz. Bu aşamada yapmanız gereken daha önce giriş yaptığınız cihazlardan WİFİ çıkışı yaparak sistemi tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz. Eğer bu işleme rağmen internet bağlantısı sağlayamazsanız bir süre beklemelisiniz. Yine de çözüme ulaşamazsanız idare ile iletişime geçmeniz yararınıza olacaktır.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 KYK WİFİ Şifremi Unuttum!

👉 KYK Yurt WİFİ Kota Sorgulama

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Merhaba hesabıma 27 eylül de kullanıcı aktif değil hatası geldi ve şuan 1 ekindeyiz fakat hala düzelmedi neden acaba yardımcı olursanız sevinirim.

    1. Aylık kullanım kotasını doldurmuş olabilirsiniz. İdareye başvurup hesabınızın aktifleştirilmesini isteyebilirsiniz. Hesabınızın yeniden aktifleşmesi ay sonunu bulabilir. Geçtiğimiz yıl her kullanıcıya aylık kota uygulanmaya başlandı, bu sebeple yüksek download miktarları bu hata ile her ay karşılaşmanıza sebebiyet verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu