KYK Yurdunda Öğrenciler Mescit Ve Koridorlarda Yatıyor

Artvin Çoruh Üniversitesi KYK kız yurdu öğrencileri bodrum katlara, spor salonuna ve mescitte yatıyor. Çoruh Kredi ve Yurtlar Kurumu Yurdu yönetimi, öğrencilerin yatması için bodrum katlara, spor salonuna ve mescide yataklar yerleştirdi. Öğrencilerin verdiği bilgiye göre yaklaşık 600 kişilik Çoruh Kız Yurdu’nun kapasitesinin artırılması için ek bina inşaatına başlandı. Yurt yönetimi, ek bina inşaatı tamamlanmadan öğrenci kayıtlarını almaya başladı. 500 öğrenci fazladan kayıt alındı.

Yeni döneme yetiştirilemeyen ek binaya kayıtları yapılan öğrenciler de sokakta kaldı. Yurt yönetimi çözüm bulmak amacıyla yurdun bodrum katlarına, mescide ve spor salonuna yarımşar metre aralıkla yataklar dizdi.

HAFTALIK 60 TL 

Yurdun bodrum katlarında kalan öğrenciler koşulların kötü olduğunu belirterek BirGün’e şunları anlattı:

“Yurda haftalık 60 TL ödeyeceğiz. Misafir öğrenci olarak görünüyoruz ve yemekhane yardımından da faydalanamıyoruz. Bizim kaldığımız kısımda duş alınabilecek sadece iki bölüm bulunuyor ve onlarca yatak dizdiler. Odalarda ise dört kişi için bir banyo bulunuyor. Tuvalet yeterli değil, dolaplarımız ve masalarımız yok. Bu koşullara bizi mahkum ettiler. Kalabileceğimiz yurt ve ev yok. Burada konut sayısı da yetersiz. Camları kendi imkanlarımızla kapattı perde bile yoktu. KYK yönetiminin bu duruma bir çare bulmasını bekliyoruz”

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Meksika’daki En İyi Üniversiteler

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478