KYK

KYK Yurt İnternet Kotası Ne Zaman Yenilenir?

KYK Yurt İnternet Kotası Ne Zaman Yenilenir?. Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürlüğü öğrencilerin ders ve sosyal faaliyetlerini sürdürebilmesi için 32 GB ücretsiz internet hizmeti sunmaktadır. KYK yurtlarında kalan öğrencileri kişisel olarak tanımlanan internet kotası her ay yenilenir. Gelin hep birlikte KYK Yurt Kotası hakkında tüm bilinmesi gerekenleri öğrenelim.

KYK Yurt İnternet Kotası Ne Zaman Yenilenir?

KYK yurtlarında kalan öğrencilere her ay 32 GB internet kullanma hakkı sunulur. İnternet kotanızı bittiğinde herhangi bir ek kota alamazsınız. Ek ücret ödemek isteseniz dahi kotanızı artırmanız mümkün değildir. KYK internet kotası her ayın 1’inde yenilenir ve kotanızı ayın 1 ile 30 arasında kullanabilirsiniz. KYK wifi kotanız yenilendiğinde diğer aydan haklarınız devretmez.


KYK WİFİ Kota Sorgulama Nasıl Yapılır?

KYK yurtlarında kalan öğrenciler kaç GB internet kotası kaldığını öğrenmek isteyebilir. Bu şekilde internet kullanımlarını kontrol altına alarak sınavları yaklaştığı zamanlarda internete ihtiyaç duyduklarında internet kullanım haklarını saklamış oluyorlar.

Öğrenciler, KYK wifi kota sorgulama işlemini de tıpkı şifre alma işlemi gibi e-devlet sitesi üzerinden kolaylıkla yapabilirler.  TC kimlik numarası ve e-devlet şifre bilgileri ile sisteme giriş yaparak, kalan internet kullanımlarına dair ayrıntılı bilgi alabilirler. KYK yurtlarında kalan öğrencilerin Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından sunulan bu wifi hizmetini sorgulamak için: https://www.turkiye.gov.tr/genclik-ve-spor-gsb-wifi-sifre-islemleri linkini tıklayıp sisteme giriş yaptıktan sonra Kota Bilgileri sekmesine tıklamaları gerekiyor. Sorgulama işlemi e-devletten yapılabileceği gibi KYK’nin kendi resmi sitesi üzerinden de yapılabiliyor. KYK sitesi üzerinden sorgulama işlemini gerçekleştirmek için öncelikle wifi.kyk.gov.tr sitesine girmelisiniz.

  • KYK internet kota sorgulama için öncelikle e-devlet üzerinden sisteme girerek kota bilgilerini görüntüleyebiliyor.
  • Bu şekilde görüntülenme sağlanan kota her zaman öğrencilerin kontrolünü sağlayabileceği önemli bir sistem olarak hizmet veriyor.
  • İstenilen bilgiler de bu şekilde kontrol edilmiş oluyor.

İlginizi Çekebilir  👇

👉 KYK WİFİ Aktifleştirme : KYK WİFİ Girişi Nasıl Yapılır?

👉 Genciz Biz KYK İzin Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

👉 KYK WİFİ Oturum Kapatma Nasıl Yapılır?

👉 KYK WİFİ Bağlanma: Şifre-Giriş-Çıkış İşlemleri Nasıl Yapılır?

👉 KYK WİFİ Ağına Bağlanamıyorum Sorunu Nasıl Çözülür?


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu