KYK

KYK Yurt Misafir Öğrenci Olarak Kalma Şartları 2024-2025

KYK Yurt Misafir Öğrenci Olarak Kalma Şartları 2024-2025. KYK yurtlarında çeşitli nedenlerden dolayı kalmak isteyen öğrencilerin en çok merak ettiği KYK Yurt misafir öğrenci kalma şartları ve KYK Yurt misafir öğrenci ücretleri hakkında tüm merak edilenleri bu makalemizde paylaştık. KYK yurtların misafir öğrenci olarak kalabilmek için Üniversite öğrenci olmak ilk şarttır.

KYK Yurt Misafir Öğrenci Olarak Kalma Şartları 2024-2025

KYK yurtlarında misafir öğrenci olarak kalmak için KYK yurt müdürlüğü tarafından belirlenen şartları taşımak gerekmektedir. Misafir olmak için gerekli şartları yerine getiren öğrenciler yurt tiplerine belirlenen ücretleri ödeyerek KYK yurtlarında misafir öğrenci olarak kalabilir. KYK yurtlarında kalmak için üniversite öğrencisi olmak yeterlidir. Ayrıca yurtta bulunan kontenjana göre misafir öğrenciler sıralanır. Öncelik KYK yurt başvursun da yedekte olan öğrencilerdir.

KYK Yurtlarında Misafir Öğrenci Olarak Kalabilmek İçin; 

  1. Yükseköğrenime devam etmekte iken öğrenim gördükleri okulun sınavlarına girmek üzere gelen öğrenciler,
  2. Pedagojik formasyon eğitimleri ile yükseköğretim kurumlarınca zorunlu tutulan kurs, staj vb. eğitim çalışmalarına katılan öğrenciler,
  3. Üniversiteler, belediyeler, spor federasyonları ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen ulusal veya uluslararası inceleme, araştırma, proje, sosyal, kültürel, sportif, eğitsel vb. faaliyetlere katılan öğrenciler (Türkçe öğrenmek amacıyla yükseköğretim kurumlarının ilgili programlarına devam eden öğrenciler dâhil) geçici barınma talepleri için illerde il müdürlüklerine; ilçelerde ise yurt müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir.

Gerekli şartları taşıyan öğrenciler misafir öğrenci yurt ücretlerini ödeyerek KYK yurtlarında kalabilmektedir.


KYK Yurt Misafir Öğrenci Yurt Ücretleri 

KYK yurt misafir öğrenci yurt ücretleri 2023-2024 yılında en az 300 TL olarak belirlendi. Bunun yanında sizden 1 aylık depozito ücreti talep edilecektir. Misafir öğrenci ücretlerine yemek ücretleri dahil değildir. Misafir öğrenci olarak kaldığınız yurt kaçıncı tip KYK yurdu sınıfında ise o oranda aylık olarak ücret ödeniyor. Günlük olarak ücret ödenmiyor.

Yurt Tipi KYK Yurt Ücreti Depozito Ücreti
1.Tip KYK Yurtları 345 ₺ 855 ₺
2.Tip KYK Yurtları 405 ₺ 1020 ₺
3.Tip KYK Yurtları 405 ₺ 1020 ₺
4.Tip KYK Yurtları 380 ₺ 1100 ₺
5.Tip KYK Yurtları 510 ₺ 1200 ₺
6.Tip KYK Yurtları 570 ₺ 1365 ₺
Kıbrıs KYK Yurtları 750 ₺ 1620 ₺

Örneğin: 1. tip KYK yurdunda 2 ay misafir öğrenci olarak kalırsanız 300-615 TL arası ücret ödemeniz gerekmektedir. 5.-6. tip yurtlarda misafir öğrenci olarak kaldığınızda ödeyeceğiniz ücret artacaktır. Buna olarak sabah kahvaltısı ve akşam yemeği almak isterseniz yemek ücretleri makalemizden ücretleri öğrenebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 KYK Yurt Giriş Çıkış Saatleri 2024

👉 KYK Yemek Saatleri 2024

👉 KYK Yurtları Hakkında Tüm Bilinmesi Gerekenler

👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu