KYK

KYK Yurt Tipleri Nelerdir? 1. Tip KYK Yurdu Nedir?

KYK Yurt Tipleri Nelerdir? 1. Tip KYK Yurdu Nedir? Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) belirledikleri kriterler doğrultusunda 6 tip yurt sınıflandırdı kriterler yurtların fizik özellikleri , odalarda kalan öğrenci sayısı ve yurtların sosyal faaliyet alanlarına göre değişmektedir buna eşdeğer olarak KYK yurt ücretleri de değişmektedir. Gelin hep birlikte KYK yurt tipleri hakkında tüm detayları öğrenelim…

KYK Yurt Tipleri Nelerdir?

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) belirledikleri kriterler doğrultusunda 6 tip yurt sınıflandırdı kriterler yurtların fizik özellikleri , odalarda kalan öğrenci sayısı ve yurtların sosyal faaliyet alanlarına göre değişmektedir buna eşdeğer olarak KYK yurt ücretleri de değişmektedir.

1. tip KYK yurdu depozitosu ve ücreti en uygun olanıdır yurt şartları en kötü olanı da diyebiliriz. 6. tip KYK yurdu ise depozitosu ve ücreti en yüksek olanıdır yurt şartları en güzel olandır daha Kıbrıs da buluna yurtlardır.

KYK yurt tipleri 1. tip yurtlardan sağladığı imkanlara göre 6. tip yurtlara doğru artış göstermektedir. Kredi ve Yurtlar Kurumunun 2021 Eğitim ve Öğretim yılı için belirlediği KYK yurt ücretleri aşağıdaki gibidir.

Yurt TipiKYK Yurt ÜcretiDepozito Ücreti
1.Tip KYK Yurtları230 ₺ 314 ₺
2.Tip KYK Yurtları250 ₺342 ₺
3.Tip KYK Yurtları290 ₺396 ₺
4.Tip KYK Yurtları325 ₺444 ₺
5.Tip KYK Yurtları390 ₺533 ₺
Kıbrıs KYK Yurtları500 ₺683 ₺

İlginizi Çekebilir  👇

👉 2. Tip KYK Yurdu Özellikleri Nelerdir?

👉 3. Tip KYK Yurdu Özellikleri Nelerdir?

👉 4. Tip KYK Yurdu Özellikleri Nelerdir?

👉 5. Tip KYK Yurdu Özellikleri Nelerdir?

 👉 6. Tip KYK Yurdu Özellikleri Nelerdir?

👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu