KYKÖğrenci Gazetesi

KYK Yurtlarında İnternet Var mı? Odalar Kaç Kişilik

KYK yurt sonuçlarının açıklanmasından sonra öğrenciler tarafından en çok merak edilen konulardan biride KYK odalarının kaç kişilik olduğu ve KYK yurtlarında İnternetin olup olmadığı. Gelin hep birlikte bu soruların yanıtlarını öğrenelim..

KYK Yurtlarında Odalar Kaç Kişilik?

KYK yurtlarında odalar, yurdun büyüklüğüne tipine göre 2, 3, 4, 5, 6, 8, 12 kişiliktir. Yurt başvurusu yapılırken kaç kişilik odalarda kalacağınızla ilgili bir tercih yapılamıyor. Okuduğunuz şehirde hangi tip yurt var ise orada kalmak zorundasınız. KYK yurt odalarında televizyon bulunmaz. Televizyon genellikle yurt kantinlerinde bulunur. Her yurdun içerisinde çamaşırhane mevcuttur. Bu çamaşırhanelerde çamaşırlarınızı ücretsiz bir şekilde yıkayabilirsiniz. Çamaşırları yıkarken deterjan ve yumuşatıcı masrafı öğrencilere aittir.

KYK Yurtlarında İnternet Var mı?

KYK yurtlarında kalan öğrencilere internet kullanımına yönelik WİFİ hizmeti ücretsiz olarak sağlanmaktadır. KYK yurtlarında kalan öğrenciler talep etmeleri doğrultusunda idare tarafından verilen kullanıcı adı ve şifre ile KYK yurtlarında ücretsiz olarak WİFİ erişimi sağlayabilmektedir. KYK yurtlarında kalan bir öğrenciyseniz yapmanız gereken tek şey idareye giderek internet kullanımınızla ilgili talepte bulunmaktır. İdare tarafından size kullanıcı adı ve şifresi tahsis edilecektir.

Telefonunuzun veya bilgisayarınızın Wi-Fi kısmını aktif ettiğinizde KYKWIFI yazan bir ağla karşılaşacaksınız. KYKWIFI isimli Wi-Fi bağlantısına giriş yaptığınızda internet kullanabilmeniz için sisteme giriş yapmanız gerekecektir. Eğer Wi-Fi bağlantısı sağladığınızda otomatik olarak bir sayfa cihazınızda açılmaz ise wifi.kyk.gov.tr adresine kullandığınız internet tarayıcısı ile giriş yapmalısınız. Bu adrese giriş yaptıktan sonra kullanıcı adı ve şifrenizi girerek internet kullanımına başlayabilirsiniz.


KYK Yurtları Hakkında Genel Bilgiler 2021-2022

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu