Gündem

Lady Gaga Öldü mü? Lady Gaga Kaç Yaşında Öldü? Lady Gagaya Ne Oldu?

Lady Gaga Öldü mü? Lady Gaga Kaç Yaşında Öldü? Lady Gagaya Ne Oldu? Soruları Dünyaca ünlü sanatçının turnelerini iptal etmesi ve hastaneye kaldırılmasından dolayı sosyal medya çıkan haberlerden dolayı hayranları tarafından en çok merak edilen sorulardan oluyor.

Lady Gaga Öldü mü?

Dünyaca ünlü şarkıcı Lady Gaga hakkında Tiktok ve Facebook hayran sayfasında öldü haberleri hızla yayılmaya başladı ve dünya çapında hayranları tarafından merak edilmeye başlandı. Lady Gaga’nın ölüm haberi ilk olarak ” RAP Lady Gaga ” Facebook sayfasının yaklaşık bir milyon “beğeni” almasının ardından hızla yayılmaya başladı.

RAP Lady Gaga, Facebook hayran sayfasında paylaşılan gönderi şu şekilde:

“21 Mayıs 2023 Pazar günü saat 11.00 sularında sevgili şarkıcımız Lady Gaga hayata veda etti. Lady Gaga 28 Mart 1986’da New York’ta doğdu. Özlenecek ama unutulmayacak. Lütfen bu sayfaya yorum yaparak ve beğenerek sempatinizi ve taziyelerinizi gösterin.”

Yüzlerce hayranı hemen Facebook sayfasına taziye mesajlarını yazmaya başladı ve 37 yaşındaki yetenekli şarkıcı, söz yazarı ve müzisyenin ölmüş olmasından duydukları üzüntüyü dile getirdi.

Ölüm haberinin hızla yayılması üzerine açıklama yapmak zorunda kalan menajerleri 22 Mayıs Pazartesi günü Lady Gaga’nın ölmediği duyurdu.

Sahte hayran sayfalarına sahte haberlere öfkelerini dile getiren yetkililer internet ortamında yayınlan haberlere inanmamalarını Lady Gaga sevenlerine duyurdu.


Lady Gagaya Ne Oldu?

Dünyaca ünlü şarkıcı Lady Gaga’nın yıllardır pençeleştiği Fibromiyalji hastalığı nedeniyle ölüm haberleri şık şık sosyal medyada gündeme gelmektedir. Peki Lady Gaga’nın hastalığı Fibromiyalji nedir? gelin öğrenelim.

Fibromiyalji, yaygın ağrı, yorgunluk, uyku bozuklukları, konsantrasyon güçlüğü ve ruh hali değişiklikleri gibi semptomlarla karakterize kronik bir ağrı hastalığıdır. Fibromiyalji sendromu (FMS) olarak da adlandırılan bu durum, yaygın kas ve iskelet sistemi ağrılarına neden olur.

Fibromiyalji’nin kesin nedeni henüz tam olarak bilinmemektedir. Ancak, bazı faktörlerin hastalığın ortaya çıkmasına katkıda bulunabileceği düşünülmektedir. Bunlar arasında genetik yatkınlık, stres, travma, enfeksiyonlar ve bazı hastalıklar yer alabilir. Fibromiyalji, daha sık olarak kadınlarda ortaya çıkar ve genellikle 20 ila 50 yaş arasında teşhis edilir.

Fibromiyalji hastalarında en belirgin semptom ağrıdır. Yaygın ağrı genellikle vücudun çeşitli bölgelerinde hissedilir ve genellikle en az üç ay boyunca devam eder. Ağrıya ek olarak, hastalar genellikle kronik yorgunluk, uyku bozuklukları (uykuya dalamama veya dinlenmemiş hissetme), sabah sertliği, baş ağrısı, hafıza ve konsantrasyon güçlüğü, irritabilite, sindirim sorunları ve depresyon gibi semptomlar yaşarlar.


Lady Gaga Kimdir?

Lady Gaga, gerçek adıyla Stefani Joanne Angelina Germanotta, Amerikalı şarkıcı, söz yazarı ve oyuncudur. 28 Mart 1986 tarihinde New York City’de doğmuştur. Kariyerine müzikal tiyatrolarda ve çeşitli şarkıcıların geri vokalistliğini yaparak başlamıştır. Daha sonra Interscope Records ile anlaşma yaparak solo kariyerine odaklanmıştır.

2008 yılında “The Fame” adlı ilk stüdyo albümünü yayımlayarak büyük bir çıkış yakalamıştır. Albümdeki “Just Dance”, “Poker Face” ve “Paparazzi” gibi hit şarkıları ile dünya çapında tanınmıştır. Müziğinde pop, dans, elektronik ve rock tarzlarını birleştiren Lady Gaga, kendine özgü ve dikkat çekici sahne kostümleri ve performanslarıyla da bilinmektedir.

Lady Gaga, kariyeri boyunca birçok başarıya imza atmış ve birçok ödül kazanmıştır. Grammy, Golden Globe ve Oscar gibi prestijli ödüllerin sahibi olan sanatçı, müziğin yanı sıra oyunculuk alanında da başarı elde etmiştir. “American Horror Story: Hotel” adlı televizyon dizisindeki rolüyle En İyi Kadın Oyuncu dalında Golden Globe ödülü kazanmıştır.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu