Kimdir

Lale Manço Kimdir, Kaç Yaşında? Lale Manço Ahıskalı Hayatı ve Biyografisi

Lale Manço Kimdir, Kaç Yaşında? Lale Manço Hayatı ve Biyografisi merak edenler için bu yazımızda Ünlü sanatçı ve bir duayen olan Barış Manço eşi Lale Manço eşinin vasiyetini açıklaması sonrasında araştırılmaya başlandı. Oğulları Doğukan Manço ile de gündeme gelen Lale Manço hakkında merak edilenleri yazımızın devamına bulabilirsiniz…

Lale Manço Kimdir?

Türkiye’nin duayeni ve sanat dünyasının usta isimlerinden olan Barış Mançu’nun vasiyeti eşi Lale Manço tarafından açıklandı. Bunun üzerine en çok merak edilen isimler arasında yer alan Lale Manço, 1954 doğumludur. 203 yılı itibariyle 69 yaşındadır ve aslen İstanbulludur. 1975 tarihinde tanıştığı Barış Manço ile 1977 tarihinde nişanlandı. 18 Temmuz 1978 tarihinde de evlendi.

Barış manço’nun konser ve kıyafet hazırlıklarını yaptı. Televizyon programlarında Barış Manço’yla birlikte çalıştı.İlk çocukları Doğukan Hazar Manço 1981’de, ikinci çocukları Batıkan Zorbey Manço 1984’de doğdu. Eşi Barış Manço, 1 Şubat 1999 tarihinde vefat etti.Barış Manço’nun vefatından dört yıl sonra 9 Ağustos 2003 tarihinde Serdar Ahıskalı ile evlendi.


Lale Manço Ahıskalı Hayatı ve Biyografisi

Barış Manço’nun “Kayaların oğlu” ifadesinin yer aldığı şiirsel bir prologla başlayan “2023” eserinin çok enteresan bir beste olduğunu söyleyen Ahıskalı, “Türkiye Cumhuriyeti’nin 2023’teki yani 100. yılına atfedilerek yazılmış bir metin ve onun Türkiye Cumhuriyeti’ne inancını, onun gücüne ve nasıl ayakta duracağına inandığını gösteriyor. Çok etkileyici bir metin olduğunu düşünüyorum” dedi.

Lale Manço, 18 Temmuz 1978 yılında usta sanatçı Merhum Barış Manço ile evlenmiştir. Bu evliliğinden Doğukan ve Batıkan isimlerinde iki oğlu vardır. Barış Manço 31 Ocak 1999 tarihinde vefat etmiştir. 9 Ağustos 2003 tarihinde ise iş adamı turizmci, Serdar Ahıskalı ile evlenmiştir. Barış Manço vasiyetini açıklayan Lale Manço Ahıskalı; Lale Manço Ahıskalı, Barış Manço’nun vasiyetini açıkladı: 2023 şarkısını sahnede söylemek istiyordu, hologramla yapacağız. dedi.

İnstagram 👉 Lale Manço Ahıskalı


İlginizi Çekebilir 👇

👉Lale Orta Kimdir, Kaç Yaşında? 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu