Kimdir

LC Waikiki Markası Sahibi Kimdir? LCW Sahibi Mustafa Küçük Aslen Nerelidir?

Globalleşen bir marka olan Lc Waikiki kısaca LC Waikiki Markası Sahibi Kimdir? Türkiye’de günden güne artan şube sayısı ile hizmet veren giyim markası LCW Hangi Ülkeye Ait? Bir dönem maymun amblemi ile akıllara kazınan LCW markası sahibi Türk mü? Gelin birlikte LCW sahibi Mustafa Küçük Kimdir, aslen Nerelidir? öğrenelim…

LCW Sahibi Kimdir?

Tüketiciler tarafından çok fazla talep gören Lc Waikiki Markası dünyada ve tüm Türkiye’de bulunan şubeleri ile hizmet veriyor. Globalleşen bir marka olan LCW markası gerçek sahipleri kimdir? en çok merak edilenler arasında. LCW sahibi Türk olan Mustafa Küçük’ tür. İlk olarak Fransa’da kurulmuş lakin daha sonra Türkiye’ye ait bir marka haline gelen LCW, firması ürünlerini, İstanbul merkezli olmak üzere Dünyanın dört bir yanında üretmektedir.

1988 yılında kurulan marka ilk olarak George Amoual tarafından kurulmuş ama daha sonra Mustafa Küçük ve Vahap Küçük tarafından satın alınmıştır. 1997 yılında bir Türk markası olan Lc waikiki şirketinin günümüzde  47 ülkede 1047 mağazası bulunmaktadır. Uygun fiyata kaliteli ve çok seçenekli ürünler satmayı hedefleyerek bir çok kitleye hitap etmeye devam etmektedir.


LCW Sahibi Mustafa Küçük Kimdir, Aslen Nerelidir?

LCW sahibi olan Mustafa Küçük, 1963 yılında Malatya Doğanşehir’de köylü bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Aslen Malatyalıdır ve 2022 yılı itibari ile 59 yaşındadır. Zor şartlarda eğitim görmesine rağmen yaşadığı ilçeden üniversiteyi kazanan 2 kişiden biri oldu. 1986 yılında, yüksek lisans eğitimi sırasında tanıştığı arkadaşının ailesinin 8 küçük makinelik atölyesinde iş dünyası ile tanıştı.

1987’de Tema Tekstil’in teklifi ile bir apartmanın bodrum katında bir atölyede kendi işine başlayan Küçük, işe başladığında, bir şoför ve bir sekreterle birlikte 3 kişiydiler. Daha sonra numune dikmek için bir dikiş makinesi ve bir de kesim masası aldı. Bir süre tedarikçi firmalarla iş yaptı.

Zamanla nakış, baskı, etiket, boyahane yatırımı yaptı. Mustafa Küçük, 1988’de Tema Tekstil’in Genel Müdürlüğü görevinin ardından Tema Holding’in Genel Koordinatörlük görevini yürüttü. 2000’de Taha Holding’ te perakende ve üretim gruplarının ayrılması kararı çıkınca perakende sektöründe Tema Grubu’nun CEO’luğunu üstlendi. Küçük, LC Waikiki, LCW, South Blue ve X-Side markalarının geliştirilmesi ve mağazalar zincirinin oluşturulması sorumluluğunu yürütüyor.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu