Kimdir

Levent Kazak Kimdir, Nerelidir? Levent Kazak Hayatı ve Biyografisi

Levent Kazak Kimdir, Nerelidir?. Senaryo yazarı, tiyatro ve sinema oyuncusu Levent Kazak 1986 yılında profesyonel tiyatro hayatına atılmış ve pek çok usta isimle sahne paylaşmıştır. Kazak ayrıca oyunculuk, yazarlık, çeviri ve adaptasyon konusunda tiyatroya pek çok eser kazandırmıştır. Peki Levent Kazak Kaç Yaşında? İşte Levent Kazak Hayatı ve Biyografisi

Levent Kazak Kimdir, Nerelidir, Kaç Yaşında?

Levent Kazak 5 Mayıs 1967 Ankara doğumludur. Beşiktaş Atatürk Lisesi’nden 1985 yılında mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı, MSÜ Resim, MSÜ Heykel, MSÜ Tiyatro Dekor Kostüm, Marmara Üniversitesi Tiyatro Bölümü gibi pek çok bölümde eğitim almıştır. Kaş’ta kendine bir düzen kurmuş orada yaşamaktadır. İstanbul’a sadece iş için gidip gelmektedir.

1986 yılında profesyonel anlamda tiyatro hayatına atılan Kazak, pek çok usta isimle aynı sahneyi paylaşmış, oyunculuk, yazarlık, çeviri ve adaptasyon konusunda tiyatroya pek çok eser kazandırmıştır.

1988 yılında TRT’de yayınlanan, senaryosu Levent Kazak ve Levent Tülek tarafından yazılan “Kim Bunlar” adlı dizide Levent Tülek, Pelinsu Pir, Pelin Körmükçü, Peker Açıkalın, Nilüfer Açıkalın birlikte oynadılar. Çocuk tiyatrosu ve çocuk programları yaptı. 2004 yılında Barış Pirhasan, Gül Dirican ve Aylin Doğan ile birlikte “Senaryo Stüdyosu” adlı okulun kurucularındandır.


Levent Kazak Hayatı ve Biyografisi

Levent Kazak 1989 yılında Kim Bunlar adlı TV dizisinin yaratıcıları arasında yer alan Kazak, sonrasında çocuk tiyatrosu ve çocuk programları yaparak sanat hayatına devam etti. O Şimdi Asker, Neredesin Firuze, O Şimdi Mahkum, Hacivat ve Karagöz Neden Öldürüldü gibi filmlerin senaryosuna imza attı. 13. Altın Koca Dilm Festivali’nde en iyi senaryo ödülünü kazandı.

2004 yılında Barış Pirhasan, Gül Dirican ve Aylin Doğan ile birlikte “Senaryo Stüdyosu” adlı okulun kurucularındandır. .

2005 yılında vizyona giren yönetmenliğini Ezel Akay’ın yaptığı “Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü” adlı sinema filminin senaryosunu Levent Kazak, Ezel Akay ile birlikte yazdı.

Haluk Bilginer, Beyazıt Öztürk, Şebnem Dönmez, Güven Kıraç, Levent Kazak, Ayşe Tolga, Ayşen Gruda, Serdar Gökhan’ın oynadığı bu film 13. Altın Koza Film Festivalinde en iyi yönetmen ve en iyi senaryo dallarında ödül aldı. Cezaevlerinde SENDER le yürütülen, Hayal Kurmak Serbest adlı projenin mimarıdır ve de projenin yönetiminde yer almaktadır.


Levent Kazak: Twitter

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu