Teknoloji

LinkedIn Reklam Modelleri Nelerdir? LinkedIn’de Reklam Nasıl Verilir?

LinkedIn Reklam Modelleri Nelerdir? LinkedIn’de Reklam Nasıl Verilir? LinkedIn üzerinden reklam vermek isteyenlerin en çok merak ettiği konular arasında yer alıyor. İş hayatında profesyonel kurum, kuruluş ve bireyleri hedefleyenler için bulunmaz bir fırsat olan Linkedln reklamları, özellikle B2B Pazarlama ile ilgilenenler için büyük önem taşımaktadır. Linkedln reklamcılığının liderliğinde ve doğru stratejilerle marka bilinirliği, tanınırlığı ve prestiji en üst düzeye çıkarılabilir.

LinkedIn Reklamları Nedir?

Kariyer araştırması ve networking söz konusu olduğunda son derece profesyonel bir işleyişin yanı sıra personel ve işverenler için kaliteli bağlantı ve iletişim imkanları sağlayan LinkedIn’in imkanları, iş dünyasındaki insanların yakın etkileşim içinde kalmasını sağlamakla da bitmiyor. LinkedIn, profesyonel bir işletme kimliğine sahip hedef kitleye hitap etme konusunda da içerisinden reklam verme seçeneği sayesinde büyük avantaj elde etmenize yardımcı olur.


LinkedIn’de Reklam Nasıl Verilir?

Öncelikle https://www.Linkedln.comicampaignmanager adresi ziyaret edilerek bir reklam hesabı oluşturulmalıdır. Daha sonra reklam yayınlamak için ‘kampanya oluştur metnin tıklayabilirsiniz. İş alanı veya unvanı, yılların tecrübesi, konumu ve çalışma alanları gibi birçok detayın belirtilmesi, reklamın hedef kitlesini belirleyecektir. Bu süreçte reklam veren, reklam türünü amaçları doğrultusunda planlı bir şekilde belirlemeli ve farklı reklam stratejileri ve modelleri arasından beklentilerine en uygun seçimi yapmalıdır. Hedef kitle belirlendikten ve bütçe limitleri başarıyla çizildikten sonra kreatif hazırlanır.


LinkedIn Reklam Modelleri Nelerdir?

Linkedln’de beş çeşit reklam modeli bulunmaktadır. Bunlar:

  • Linkedln Metin Reklamları
  • Sponsorlu Linkedln Reklamları
  • Sponsorlu Linkedln Postaları
  • Dinamik Reklamlar
  • Görüntülü Reklamlar.

LinkedIn Reklam Paketlerine Neden İhtiyaç Duyulur?

İş hayatında profesyonel kurum, kuruluş ve bireyleri hedefleyenler için bulunmaz bir fırsat olan Linkedln reklamları, özellikle B2B Pazarlama ile ilgilenenler için büyük önem taşımaktadır. Linkedln reklamcılığının liderliğinde ve doğru stratejilerle marka bilinirliği, tanınırlığı ve prestiji en üst düzeye çıkarılabilir.


LinkedIn’de Sponsorlu Reklam Nasıl Oluşturulur?

Öncelikle yeni bir Linkedln kampanyası oluşturulmalıdır. Hemen ardından hedef kitleyi tanımlamak için gerekli filtreler yapılmalıdır. Üçüncü aşamada reklam türleri arasından ‘sponsorlu reklam‘ modeli seçilmelidir. Son adımda ise bütçe ve plan belirlenerek sponsorlu reklam oluşturulur ve süreç tamamlanır.


LinkedIn Reklamlarının Maliyeti Nedir?

Linkedln reklamlarında fiyatlar üç farklı kategoride değişiklik gösterir gösterim başı maliyet gönderi başı maliyet ve tıklama başı maliyet Tıklama başına maliyet (TBM) seçeneği için minimum fiyatlandırma gereksinimi 2 ABD dolandır. Gösterim başına maliyette (CPI), reklam veren her 1.000 gösterim için ücretlendirilir. Bu seçenek için minimum 2 ABD Doları gereklidir. Son olarak gönderim başına maliyet (CPS) modelinde, LinkedIn’de yayınlanan reklamınız ve bilgileriniz doğrudan hedef kitlenizdeki potansiyel müşterilerinizin gelen kutularında görünür ve her ileti ortalama 0,80 ABD doları ücretlendirilir.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu