Yaşam

Madefix Krem Ne İşe Yarar? Madefix Krem Cilde Faydaları Nelerdir?

Madefix Krem Ne İşe Yarar? Madefix Krem Cilde Faydaları Nelerdir? Bu yazımızda hemen hemen her evde bulunması gereken cilt için oldukça faydalı olduğu bilinen Madefix Krem Yüze Sürülür mü, Nasıl Kullanılır? Madefix Krem Bebeklerde Kullanılır mı? sorularının cevapları ve Madefix Kullananların Yorumlarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Madefix Krem Ne İşe Yarar?

Cilt kremlerinden olan ve kullanımı oldukça kolay olan Madefix Ne İşe Yarar? merak edilenler arasında. Ciltte oluşan yanık yara vb. rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan ve yanık izleri yara izleri önlemek amaçlı reçete edilen bir kremdir. Uzman doktorlar tarafından sıklıkla reçete edilen Madefix Krem, etken maddesi Centella asiatica’nın titre edilmiş ekstresi olan deride genellikle yanıklar, yaralar, çatlaklar vb durumlar için kullanılan kremdir.


Madefix Krem  Ne için kullanılır?

Doku ve organları onarma özelliğine sahiptir aynı zamanda cilt hücrelerini de yeniler. Cilde sürülerek kullanılır ve kesinlikle ağız yoluyla kullanılmaz.40 gramlık formlar şeklinde eczanelerde satılmaktadır. Etken madde oranı%1’dir. Kullanıcı memnuniyeti yüksek olan bir ilaçtır. Halk arasında madefix krem olarak da bilinmektedir.

Kortizon içermeyen bir merhemdir. Kırmızı-beyaz kutusu ve tüpü vardır. Skatrizanlar olarak isimlendirilen ilaç grubu içerisinde bulunmaktadır. Normal reçete ile satılmaktadır. Reçeteli ya da reçetesiz olarak eczaneden alınabilir. Reçete edildiğinde devlet tarafından ödenmektedir. Bu kremin ruhsat sahibi EİP Eczacıbaşı İlaç Pazarlama A.Ş.’dir. Üretimi ise Vefa İlaç tarafından Beylikdüzü-İstanbul’da yapılmaktadır.


Madefix Krem Nasıl Kullanılır?

Doktorunuz farklı bir öneride bulunmadığı sürece günde 1-2 kez uygulayınız. Uygulamayı yapmadan önce merhemi uygulayacağınız alanı ve ellerinizi iyice temizleyin daha sonra merhem tüpünün kapağını ters çevirerek tüpü deliniz ve yara üzerine ince bir tabaka halinde sürünüz.

Dairesel ve hafif hareketlerle merhemi yara yüzeyine yayın. Kremi düzenli kullanmaya özen gösterin. Doktorunuz MADEFİX ile tedavinizin ne kadar süreceğini size bildirecektir. Doktorunuzun belirttiği süreden farklı bir şekilde tedaviyi bitirmemelisiniz.


Madefix Merhem Faydaları Nelerdir?

Ciltte oluşan doku kayıplarını önleyen özellikle yanık kaynaklı hasarları tedavi eden bir yapıya sahiptir. Faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz.

Yüzeysel 1. ve 2. derece yanıklar,
Bölgesel deri ülserleri, yatak yaraları,
Meme başı çatlak ve yarıkları,
Sünnet,
Genital bölge yırtılmaları,
Doğuma yardımcı olmak amacıyla uygulanan küçük cerrahi müdahalelerde,
Radyasyon tedavisi sonrasında oluşabilecek cilt hasarlarında iyileşme sağlanması için kullanılmaktadır.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Madefix Merhem Endikasyonları

Bu merhemin en büyük özelliği doku ve organları hızlı şekilde iyi ederek görünümü düzeltmesidir. Hücreleri yenileme özelliği de vardır. Ayrıca cildi nemlendirdiği içinde güzel bir cilt dokusu oluşturur. Sivilce (akne), sivilce izleri, selülit, cilt lekeleri, doğum çatlakları, karın çatlakları, sünnet yaraları, genital bölge yırtılmaları, yatak yaraları, bölgesel deri ülserleri, küçük cerrahi müdahaleler durumunda kullanılır.

Etken maddesinin cildi onarma etkisi çokça test edilmiş bir ilaçtır. Düzenli ve doğru şekilde kullanıldığında mucize sonuçlar vermektedir. Çabuk iyileştirme özelliği ve cilt yapısını düzeltmesi de cabası. Kuru ciltlerde de cildi nemlendirme özelliği vardır. Kullanıcı memnuniyeti son derece yüksek olan bir merhemdir.


Madefix Krem yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi, MADEFİX’in içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir. Böyle durumlarda genellikle cilt döküntüsü, kızarıklık ve içi su dolu kabartılar (kurdeşen) ve kaşıntı gibi durumlardan biri yada birkaçı görülebilir. Bunlar ciddi yan etkilerdir. Böyle durumlardan biri olursa, MADEFİX’i kullanmayı durdurun ve DERHAL doktorunuza bildirin veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:

Ciddi yan etkileri nelerdir?

  • Alerjik reaksiyonlar
  • Cilt döküntüsü
  • Kızarıklık ve içi su dolu kabartılar (kurdeşen)
  • Kaşıntı

Hafif yan etkileri

  • Cilt hassasiyeti

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Madefix Krem Kullananların Yorumları

Bu merhem hakkında kullanıcılar yaşadıklarını aktardılar işte bu yaşananlar. Aşağıdaki bilgiler bu ürün hakkında size yol gösterici olacaktır.

Kullanıcı yorumu: Madecassol yerine bunu aldım son derece harika bir şey. Bence denemelisiniz çünkü ciltte çatlak, leke, selülit, yanık ve çatlamış cilt problemine çok iyi geliyor.

Kullanıcı yorumu: Herhangi bir yan etki görmedim sivilce ve leke problemi için kullanmıştım çok faydalı olmuştu. Yüzüm kesinlikle bebek gibi oldu tavsiye ederim.

Kullanıcı yorumu: Fiyatı pahalı değil oldukça da faydalı bir merhem tavsiye ederim. Birçok cilt sorununa iyi gelmesi çok harika bir şey kesinlikle.

Kullanıcı yorumu: Onarıcı ve yenileyici özelliği var ve de herkeste aynı derecede etki etmese de güzel etkileri var.

Kullanıcı yorumu: Eczanelerde satılan güzel krem. Madecassol ile muadil aynı etkileri var bu biraz daha uygun. Doktorunuz da reçete edebilir. Ameliyat izi ve yanık için kullandım mucize gibi hemen hemen hiç iz felan kalmadı diyebilirim.

Kullanıcı yorumu: Leke, çatlak sorunları için kullandım güzel sonuçlar aldığım ilaç. Sizler de bakın araştırın bence.


Madefix Krem Hakkında Sıkça Sorularn Sorular

Madefix krem Kortizonlu mu? Madefix merhem kortizonlu değildir.

Bu krem ile Madecassol krem Aynı Mı?
Madefix ile madecassol aynı özelliklere veya aynı kullanım alanlarına sahip olan kremlerdir.

Bu krem’in muadili nedir?  Eşdeğer kremler nedir?
Madefix krem muadili olarak madegcenta, madegsole, madescar, madecassol belirtilebilir.

Madefix krem yüze sürülür mü ?
Prospektüsünde yüz için kullanımı belirtilmese de kullanım olarak yüze sürülmesinde sakınca bulunmamaktadır.

Bu krem sivilceye iyi gelir mi?
Madefix merhem sivilce için de kullanılabilecek bir kremdir.


Madefix Krem 2024 Fiyatı Ne Kadar?

Madefix Krem Fiyatı 2024 Yılı için 219,41 TL’dir.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Stafine Krem Ne İşe Yarar? 

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu