Yaşam

Magvital 365 Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır? Magvital 365 Yan Etkileri Nelerdir?

Magvital 365 Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır? Magvital 365 Yan Etkileri Nelerdir?. Sıklıkla magnezyum eksikliği için kullanılan Magvital 365 Şase kabızlığa iyi gelir mi? merak edilmekte. Magnezyum eksikliğinde ortaya çıkan semptomların giderilmesinde kullanılan Magvital 365 Şase Kullananların yorumları araştırılanlar arasında. Gelin birlikte Magvital 365 migrene iyi gelir mi? tüm detayları birlikte öğrenelim…

Magvital 365 Ne İşe Yarar?

Magnezyum eksikliğinin ortadan kaldırılmasında, kalp atımının hızlanması, kalp atım düzensizliği durumlarının tedavisinde kullanılan etkili bir ila olan Magvital, magnezyum, mineral destek ürünleri olarak isimlendirilen ilaç grubuna dahildir. Özellikle hamilelere doktor tarafından reçete edilmektedir. En Önemlisi Potasyumdan sonra en önemli ikinci mineraldir.

Magvital 365 mg ve 30 saşe PE / Alüminyum / Kuşe kağıt ambalajda şeklinde eczanelerde satılmaktadır. 30 adet şeklinde plastik tüpte bulunmaktadır. Mineral destek ürünleri olarak isimlendirilen ilaç grubu içerisinde bulunmaktadır. Mavi-beyaz kutusu ve ambalajı vardır. Kullanan kişilerde iyi sonuçlar veren bir ilaçtır. İyi sonuçlar veren bir ilaç olduğundan dolayı da sıklıkla tercih edilmektedir. Ağız yoluyla suda eritilerek kullanılmaktadır. Normal reçeteli bir ilaçtır.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Magvital 365 mg Ne İçin Kullanılır?

 • Magnezyum eksikliğinde ortaya çıkan semptomların giderilmesinde kullanılmaktadır.
 • Kalp atımının hızlanması, kalp atım düzensizliği, kalp krizi, anjina pektoris (kalbi besleyen damarların daralması/tıkanması ile ortaya çıkan göğüs ağrısı), hafif şiddette yüksek tansiyon gibi durumlarda kullanılmaktadır.
 • Kaslarda ani aşırı kasılmalar, kaslarda kramp oluşumu, mide-barsak krampları, kas ve sinirlerin artmış uyarıla bilirliği, baldır krampları ve yeni doğmuş ve küçük çocuklardaki kramplı durumlarda kullanılmaktadır.
 • Kadın hastalıkları, doğum ve gebelik ile ilgili; Zamanından önce kasılmalar, rahim ağzı yetmezliği, erken zar yırtılması, gebelikte kasılmalar eklampsi gebelikte havale nöbetleri, kan basıncı artışı, idrarda protein bulunması, vücudun su tutmasıyla seyreden hastalık eklampsi gebelikte kan basıncı artışı, idrarda protein bulunması ve vücudun su tutmasıyla seyreden hastalık), betamimetik kullanımını gerektiren döl yatağı kasılmalarının durdurulması, ağrılı adet görme gibi durumlarda kullanılmaktadır.
 • Ortopedi: Kireçlenme ve kemikleşmeler
 • Böbrek taşı oluşumunun önlenmesi kalsiyum oksalat ürolityazı tekrarının önlenmesi gibi durumlarda kullanılmaktadır.
 • Şeker hastalığı tedavisi ve migren (bir çeşit baş ağrısı) kullanılmaktadır.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız

👉 Vücut Peelingi Ne İşe Yarar? 


Magvital Nasıl Kullanılır?

Öncelikle doktorunuz nasıl kullanmanız gerektiğini söylediyse o şekilde kullanın eğer nasıl kullanacağınızı söylemediyse şu şekilde kullanabilirsiniz.

 • Hamilelikte döneminde günlük önerilen doz miktarı 1-2 saşedir.
 • Yetişkinler ve ergenler 12 17 yaş için günlük önerilen doz 1-2 saşedir.
 • 1 saşeyi 75 ml suya yani yarım su bardağı suda eriterek yemekle birlikte alınız.

Çocuklarda Kullanımı:

6-11 yaş arası çocuklarda önerilen günlük doz 1 saşedir. 6 yaşından küçük çocuklar doktor kontrolu altında kullanmaktadır.

👉 En İyi Bebek Maması Markaları 


Magvital Yan Etkileri

Tüm ilaçlarda olduğu gibi bu ilacında içeriğinde bulunan maddelere karşı duyarlı olan kişilerde yan etki olmaktadir.

 • Ciddi alerjik reaksiyon
 • Solunum depresyonu
 • Haydi
 • Düşük tansiyon
 • Depresyon
 • EKG değişikliği

Diğer Olası Yan Etkileri İse:

 • Bulantı, ishal, kusma, kramp, yorgunluk hissi, zayıflık, zihin karışıklığı
 • Bunlar bu ılacı hafif yan etkileridir.

👉 Kuru Şampuan Ne İşe Yarar? 


Magvital Fiyatı 2024

Magvital 365 mg 30 Saşe Eczanelerde satılmaktadır. Normal reçete Satışı ise aktif 2024 yılı itibari ile fiyatı 285.67 TL’dir. 

Magvital Hamileler Kullanabilir Mi?

Evet magnezyum eksikliği için hamilelere doktor tarafından verilmektedir.

Magvital Devlet Karşılıyor mu?

Magvital adli bu ilacı devletin karşılayıp karşılamadığı ile bir çok soru sorulmaktadır. Evet Bu ilacı Ssk karşılamaktadır yani normal reçeteli olarak satılan bir ilaçtır.

Magvital Reçetesiz Alınır mi?

Kaslardaki Gerginliği ve regl tipi kramplı ağrıları hafifleten bu ilacın kesinlikle Uzman bir doktorun kontrolünde kullanılması gerekmektedir.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu