Kimdir

Mahmut Tanal Kimdir, Kaç Yaşında? Mahmut Tanal Hayatı ve Biyografisi

Mahmut Tanal Kimdir, Kaç Yaşında? Mahmut Tanal Hayatı ve Biyografisi. Siyasi kimliği ile tanınan Mahmut Tanal son günlerde merak edilen isimler arasında yer aldı. Eski avukat olan Mahmut Tanal Nerelidir? CHP’li Milletvekili olan Mahmut Tanal hakkında tüm merak edilenleri gelin birlikte öğrenelim.

Mahmut Tanal Kimdir?

Eski avukat olması yanı sıra siyasi kimliği ile de bilinen Mahmut Tanal Kimdir? merak edilmekte. CHP’ li milletvekili olan Mahmut Tanal, 1961 tarihinde Hilvan‘ da dünyaya gelmiştir. 2024 yılında 63 yaşındadır ve aslen Şanlıurfalıdır. Eğitim hayatından bahsedecek olursak; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oluşunun ardından İstanbul Barosu’na kayıtlı serbest avukat olarak çalıştı..

Ayrıca Mahmut Tanal, Bahçeşehir ve Okan Üniversitelerinde Siyaset Okulu Programından sertifika aldı. Bahçeşehir Üniversitesi’nin Ceza Mahkemesi Hukukunda İletişimin Denetlenmesi ve Teknik İzleme Programı eğitimi ile Türkiye Barolar Birliği ve Avrupa Konseyinin birlikte düzenlediği Türk Avukatlarının Aşamalı Eğitimi Programına katılan Tanal, Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Türk Ceza Hukukçuları Derneği ve Tüketiciyi Koruma Derneği Üyeliği yaptı..


Mahmut Tanal Hayatı ve Biyografisi

Özel hayatından kısaca bahsedecek olursak; Evli ve 2 çocuk babası olan Mahmut Tanal aynı zamanda orta derecede Almanca bilmektedir. İlk defa 2011 Türkiye genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul milletvekili olarak meclise girdi. Bahçeşehir Üniversitesi’nin Ceza Mahkemesi Hukukunda İletişimin Denetlenmesi ve Teknik İzleme Programı eğitimi ile Türkiye Barolar Birliği ve Avrupa Konseyinin birlikte düzenlediği Türk Avukatlarının Aşamalı Eğitimi Programına katıldı..

Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Türk Ceza Hukukçuları Derneği ve Tüketiciyi Koruma Derneği Üyesi oldu. 24.25.26 ve 27. Dönem İstanbul Milletvekili seçilen Tanal, İnsan Hakları İnceleme Komisyon Üyesidir. Haziran 2015 ve Kasım 2015 Türkiye genel seçimlerinde tekrar CHP İstanbul meclise girdi..

Twitter’ da Mahmut Tanal 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu