Kimdir

MasterChef Emre Büber Kimdir? MasterChef Emre Büber Hayatı ve Biyografisi

MasterChef Emre Büber Kimdir? MasterChef Emre Büber Hayatı ve Biyografisi. TV 8 ekranlarında 2021 MasterChef  yeni sezonun başlamasıyla yarışmada iddialı tavırları ve başarılı yemekleri ile jürinin ve izleyenlerin ilgisini çekmeyi başaran Emre Büber üçüncü turda ismi öne çıkan MasterChef yarışmacılarından olmayı başardı. Peki MasterChef Emre Büber Nerelidir? MasterChef Emre Büber Kaç Yaşında? Gelin hep birlikte öğrenelim.

MasterChef Emre Büber Hayatı ve Biyografisi

Emre Büber aslen Konya Bozkırlıdır. 26 yaşındadır. Liseyi Açıköğretim Lisesi’nde bitirmiştir. 2015’te Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu’nda Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı’ndan mezun olmuştur. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde Kamu Yönetimi Bölümü’nde de eğitim almıştır. Türkiye’de de iş tecrübesi bulunan Emre Büber Avusturya’da yaşamaktadır.

Yaklaşık 4 yıldır aşçılık mesleği içerisinde olan Emre Büber, Avusturya’da kokoreç, şırdan ve Adana şiş yapan bir mekanda çalışmaktadır. Emre Büber, dünyaca ünlü İngiltereli şef Jamie Oliver’la da çalışmıştır.

Ailesinden dedesi 1969’da Avusturya’ya gitmiştir. Emre de Avusturya’da doğmuştur ancak 12 yaşında Türkiye’ye gelip okuluna devam etmiştir. Ortaokuldan sonra Antalya’da çalışmaya başlamıştır. 19 yaşında da Avusturya’ya geri dönmüştür. İki yıl süpermarkette çalışmış, sonrasında iş bulamadığı için aşçılığa başlamıştır. Emre Büber aşçılık eğitimi almamıştır sektörde deneyim kazanmıştır. Emre Büber evli değildir ancak Cafer isminde bir oğlu vardır.


MasterChef Emre Büber Instagram

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu