Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde Taciz Olayı, 2 Öğrenci Okulu Bıraktı

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde 2 Öğretim Görevlisi Tarafından Tacize Uğrayan, 2 Öğrenci Psikolojik Şiddete Dayanamayıp Okulu Bıraktı!

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde iki öğretim görevlisinin öğrencileri olarak taciz ettiği ortaya çıktı. Tacize uğrayan öğrenciler konuyu sosyal medya üzerinden güncelleştirmesi üzerine başka öğrencilerinde tacize uğrayıp sesini çıkaramadığı ortaya çıktı.

Tacizci öğretim görevlisinin öğrencileri zorla görüşmeye çağırdığı ortaya çıktı.

Twitter üzerinden tekrar gündeme getirilen taciz vakasında tacize uğrayan kız öğrencilerden biri Twitter hesabında yaptığı açıklamada mağdur öğrencilere karalama ve yıpratma politikası uygulandığını belirtirken kendisinin ve bazı arkadaşlarının okulu bırakmak zorunda kaldığı kaydetti:

“Mehmet Akif Üniversitesinde ki öğretim üyelerinden 2 kişi ben de dahil çoğu kadın öğrenciye taciz ve tecavüz girişiminde bulunmuştur.Ben sesimi çıkardığımda ardımdan bir kaç kadın daha sesini çıkarmaya cesaret buldu. Bu süreçte 2 hoca arkamızda durduğu için onlar dahil biz mağdur olan öğrencilere de karalama, yıldırma politikası uygulandı.

Eninde sonunda benim okula bırakmama vesile oldular. Sizin yüzünüzden kaç arkadaşım okulu bıraktı, tedavi görüyor ve psikolojisi harap halde… Bütün konuşma ve yazışmalar dekanlara ilk verdiğim ifademde mevcut şuan olay savcılığa intikal etmiş.. Desteğinizi bekliyorum lütfen bu dava da arkamızda durun.”

Kaynak: Umut Gazetesi

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Pedagojik Formasyon Nedir? Formasyon Nasıl Alınır?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478