Kimdir

Mehmet İhsan Arslan Kimdir, Nerelidir? Mehmet İhsan Arslan Hayatı ve Biyografisi

Mehmet İhsan Arslan Kimdir, Nerelidir? Soruları en çok merak edilen isimler arasında yer alıyor. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kurucu üyeleri arasında yer alan Mehmet İhsan Arslan 22. ve 23. dönem Diyarbakır milletvekilidir. İşte İş adamı ve siyasetçi Mehmet İhsan Arslan Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm bilinmesi gerekenler.

Mehmet İhsan Arslan Kimdir, Nerelidir?

İş adamı ve Siyasetçi Mehmet İhsan Arslan 1 Ocak 1948, Sason, Batman doğumludur. 2024 yılı itibariyle 76 yaşındadır. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdi.

İyi düzeyde Arapça ve Farsça bilmektedir. Evli ve beş çocuk babasıdır. Oğlu Ali İhsan Arslan, 2015 yılından bu yana AK Parti Ankara Milletvekili olarak görev yapmaktadır. .

İşadamlığı ve gazetecilik yaptı, 1991 yılında kurulan MAZLUMDER’in iki dönem genel başkanlığını yürüttü. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kurucu üyeleri arasında yer aldı. 2002-2011 yılları arasında Diyarbakır milletvekilliği yapmıştır.


Mehmet İhsan Arslan Hayatı ve Biyografisi

İş Adamı ve siyasetçi Mehmet İhsan Arslan, Kamu’da memurluk ve öğretmenlik yaptı. İhracat-ithalat ağırlıklı olmak üzere ticari faaliyetlerde bulundu. Yabancı sermayeli şirketler kurarak Diyarbakır’da boru, kablo ve mermer fabrikaları kurdu. Zaman gazetesinin imtiyaz sahibi oldu. Çeşitli dergi ve gazetelerde yazı yazarak aktif gazetecilik yaptı.


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu