Kimdir

Mekselina İslam Kimdir, Nerelidir? Mekselina İslam Hayatı ve Biyografisi

Bekir Develi‘ nin Youtube kanalında yaptığı programa konuk olan ve tesettüre kapanması ardından hayatı değişen eski adıyla Özlem Osma yeni adıyla Mekselina İslam Kimdir? merak edilmeye başlandı.  bir dönem Popstar yarışmacısı olarak karşımıza çıkan Mekselina İslam Hangi Cemaatten? araştırılmaya başlandı. Aydınlanma yaşayarak hayata bakış açısını değiştiren Özlem Osma Mekselina İslam; Kitabı, YouTube Kanalı ve İnstagram hesabı ile de çok fazla takipçiye ulaşmış durumda.

Mekselina İslam Kimdir?

Hayatında aydınlanma yaşayarak tesettüre giren ve adını Mekselina İslam olarak değiştiren Özlem Osma bir youtube kanalında yayınlanan programa katılması sonrasında tekrar gündeme gelen isimlerden oldu. Bekir develi ‘nin konuğu olarak programda izlediğimiz Mekselina İslam hayatını tüm ayrıntılarıyla anlattı.

Popstar’da başarılı olmasının sesinin güzel olmasına bağlayan İslam, Bülent Ersoy, Orhan Gencebay, Ebru Gündeş ve Armağan Çağlayan gibi isimlerin bulunduğu jüri de bazı isimlerin açık giyinmediği için kendisine kızdığını ve bu yüzden kendi isteğiyle yarışmadan ayrıldığını söyledi.

Mekselina İslam, Yarışmadan ayrıldıktan sonra eşiyle farklı yerlerde sahne aldığını, ancak burada yaşadığı bazı olaylardan dolayı kendini sorguladığını söyledi. Mekselina İslam, “Bir akşam şarkı söylediğim yerde şahit olduğum olaydan sonra ‘Allah’ım ben burada ne yapıyorum?’ dedim ve o işten ayrılıp eve gidip seccademin üzerinde namaz kılarak sabaha kadar hüngür hüngür ağladım” şeklinde konuştu.


Mekselina İslam Hayatı ve Biyografisi

Şanlıurfa’ da başlayan hayat hikayesinin aydınlanması ile İslam’ a yönelerek yaşadığı entresan olaylar sonrasında Kuran’ı Kerim meali okuyarak tesettüre girdiğini söyledi. Mekselina İslam ayrıca bir medrese de dini eğitimlerini aldığını, daha sonra ise ilahiyat fakültesini okuyup bitirdiğini ifade etti. İlahiyatçı Yazar olan Mekselina İslam, ‘Başarabilirsin’ adlı kitabında yazarı.

Mekselina İslam, sosyal medyada tanınan Youtube’da kendisine ait kanalı bulunan Müslüman bir kadındır. Gündeme gelmesinin nedeni ise, bir konuşmasında evli olduğu ve bir kumasının bulunduğunu söylemesi ve bu durumdan memnun olduğunu ifade etmesidir. İslam dininde erkeklere ve duruma rıza gösteren kadınlara verilen bir hak olan çok eşlilik konusundaki görüşleri nedeniyle uzun bir süre sosyal medyada linç edildi. Linç edilişinin nedeni ise kumasıyla birlikte mutlu bir hayat yaşadıklarını söylemesiydi.

İlginizi Çekebilir 👇

👉 Meriç Erkan Son Hali Görenleri Şaşırttı! Meriç Erkan Hangi Cemaatten?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu