Kimdir

Metin Yüncü Kimdir, Kaç Yaşında? Metin Yüncü Hayatı ve Biyografisi

Gündemden düşmeyen Songül Karlı‘nın eski eşi olan Metin Yüncü Kimdir? Bugün Songül Karlı ve eski eşi Metin Yüncü  kendisini 100 milyon TL dolandırdığını iddia ettiği eski eşi Metin Yüncü ile mahkemede yüzleşti. “Birikimlerimi dolandırarak aldı” diyen Songül Karlı‘nın eski eşine açtığı dolandırıcılık davasına devam edildi. Peki Metin Yüncü Mesleği Ne? Metin Yüncü Nereli? İkili arasında dava ne oldu gelin birlikte tüm detayları öğrenelim…

Metin Yüncü Kimdir?

Ekranlardan tanıdığımız sanatçı Songül Karlı 2011 Metin Yüncü ile dünya evine girmiş ve 2017 yılında olaylı şekilde boşanmıştı. Songül Karlı’nın kendisini dolandırdığı iddiasıyla şikayetçi olduğu eski eşi Metin Yüncü ve 2 sanığın yargılandığı davada Karlı, “Sanık, küçük yaştan beri sanatçı olarak yapmış olduğum birikimlerimi beni dolandırarak benden aldı” diyerek eski eşi Metin yüncü ile yüzleşti.

Şarkıcı Songül Karlı, kendisini 100 milyon TL dolandırdığını iddia ettiği eski eşi Metin Yüncü ile mahkemede karşı karşıya geldi. Mahkemede ilk defa savunma yapan Metin Yüncü, “Songül’e eski eşimle birlikte olduğum yönünde mesaj gidince ‘Ben sana yapacağımı biliyorum’ demeye başladı” ifadelerini kullandı. Mahkemede ifade veren Songül Karlı ise “Çok küçük yaştan beri sanatçı olarak yapmış olduğum tüm birikimlerimi beni dolandırarak alan sanıktan şikayetçiyim” dedi.

İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya şikayetçi Songül Karlı ve tutuksuz sanık Metin Yüncü katıldı. Taraf avukatları da duruşma salonunda hazır bulundu.

👉 Tayfun Kahraman Kimdir, Nerelidir? Tayfun Kahraman Hayatı ve Biyografisi


Metin Yüncü’den Savunma

“Songül Ekonomik Olarak Sıkıştığı İçin Arsayı Satmaya Karar Verdik”

Duruşmadaki savunmasında tutuksuz sanık Metin Yüncü, “Ben Songül Karlı’ya kesinlikle MİT’te tanıdığım var şeklinde herhangi bir şey demedim. Karlı’ya ait olan arsayı o dönemde onun da ekonomik sıkıntıları olduğu için satmaya karar verdik. Songül arsanın satışı için vekaletname verildiğini biliyordu” dedi. Songül Karlı ile tanıştığında emlak işi yaptığını söyleyen sanık Yüncü, “Songül ile evlenmeden önce arsa ve emlak işi yapan bir şirkette yönetici pozisyonunda çalışıyordum. Ekonomik durumum çok iyiydi. Sultanbeyli’de ki arsayı satın alan kişiyi tanımıyorum. Arsayı satan kişi Sezai Demiroğlu’dur” diye konuştu.

Duruşmada ilk kez savunma yapan Metin Yüncü, evlenmeden önce emlak işi yapan bir şirkette yönetici olduğunu ve maddi durumunun iyi olduğunu söyledi. Songül Karlı ile birlikte olduğu sürede, MİT’te çalıştığını ya da Milli Emlak’ta tanıdıkları olduğu yönünde beyanda bulunmadığını söyleyen Yüncü, şöyle konuştu:

 

Songül Karlı, sanığın savunmasında söylediklerinin gerçek olmadığını belirterek, “İnanılmaz güzel bir hikaye çıkarmışsın, tebrik ediyorum. Dürüst olmak her zaman iyidir yoksa medyaya mal olmuşum. Benim burada ne işim var ya ben manyak mıyım? Ben çocuğumla ikimize mal varlığı yapmıştım” şeklinde konuştu.

Arsa satışı için imzaladığı vekaletnamenin içeriğini okumadığını dile getiren Karlı, “Vekaletnamenin içeriğini okumadım. Ancak daha sonra verdiğim vekaletnamenin satış yetkisini de kapsadığını arsa satılınca öğrendim. Verdikleri ifadeye katılmıyorum. Güzel bir senaryo yazmışlar. Çok küçük yaştan beri sanatçı olarak yapmış olduğum tüm birikimlerimi beni dolandırarak alan sanıktan şikayetçiyim” dedi.

Alınan savunma ve ifadenin ardından esasa ilişkin mütalaanın hazırlanması için dosyayı duruşma savcısına gönderen mahkeme heyeti, duruşmayı erteledi. Songül Karlı, duruşma çıkışı basının sorularını yanıtsız bırakarak, adliyeden ayrıldı.


Metin Yüncü Hayatı ve Biyografisi

Metin Yüncü, ilk olarak 2009 yılında oyuncu Binnaz Avcı ile olan ilişkisiyle konuşulmuştu. Magazin dünyasının dışında bir sektörde kariyer yapan Metin Yüncü, 2012 yılında o yıllarda evlilik programı sunan Songül Karlı ile dünya evine girmişti. Çift canlı yayında nikah masasına oturmuştu. Metin Yüncü, inşaat ve emlak sektörü dışında gemicilik sektöründe de faaliyet gösteriyor. Songül Karlı’dan önce bir evlilik daha yapan Metin Yüncü’nün bir çocuğu bulunuyor.
İnstagram 👉 Songül Karlı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu