Yaşam

Mışıl Mışıl Uyuyun: En İyi Ortopedik Yastık Önerileri 2024

Mışıl Mışıl Uyuyun: En İyi Ortopedik Yastık Önerileri 2024. Günlük hayatınızın daha keyifli geçmesi için deliksiz bir uyku gereklidir. İyi bir uyku içinse boyun ve sırt ağrılarına karşı destek sağlayarak kaliteli uyumanızı sağlayan ortopedik yastık olmalıdır. Uyku ve yaşam kalitenizi arttırmak için ortopedik yastıklarla tanışın.

En İyi Ortopedik Yastık Önerileri 2024

Birçok insan sabah uyandığında kendini dinlenmiş hissetmiyor bunun birçok nedeni olsa da bir nedeni de boyun ve sırt ağrılarını engelleyecek ortopedik yastık kullanmamak. Özellikle masa başında çalışan insanlar boyun ve bel ağrıları çekiyor. Ortopedik yastıklar bu tarz çalışanlar için uyku sırasında uyku pozisyonunuzu ayarlayan ve baş, boyun, sırt gibi vücudunuzda yanlış uyuma sonucu oluşabilecek ağrıları engellemeye yarıyor.

Klasik yastıklarda kavisler ve destekleme tasarımı bulunmadığı için boyun ağrıları çekiyor olabilirsiniz. Herkesin uyumu tarzı farklı bu nedenle de ortopedik yastık üreticileri herkese hitap eden modeller tasarlıyor. Yastıkların yumuşak, orta sertlik ya da ince oluşu da kullanırken kimilerine konfor sunsa da kimileri aynı derecede bundan rahatsız olabiliyor. Ortopedik yastık seçimi yaparken yastık tarzınızı ve omuz yüksekliğinize bakarak ortopedik yastıklar arasında seçim yapabilirsiniz.


Ortopedik Yastık Seçimi Nasıl Yapılır?

Uyurken sırt üstü uyumayı tercih edenler için; Bu tarz uyumayı tercih edenler için ihtiyaç olan destek boyun, omuz ve bel bölgelerinde olmalı. Bunun için de orta sertlikte bir dolguya sahip olan bir ortopedik yastık ideal. Yastık yüksekliğini de yatma pozisyonunuza göre ayarlayabilirsiniz.

Uyurken yan yatmayı tercih edenler için; Bu tarz uyumayı tercih eden biriyseniz yüksek yastıkları tercih etmelisiniz. Böylelikle, yan döndüğünüz sırada boyun kısmı desteklenerek aynı hizada durarak boyun üzerine gece boyunca fazla yük binmemiş olur.

Uyku pozisyonunuza göre yastık seçimi dinlenmiş, yenilenmiş için uyanmak için şart. Kaliteli bir uyku ise gün içinde daha iyi hissetmenizi ve gününüzü daha verimli geçirmenizi sağlayacaktır. Seçtiğiniz yastık uyurken sizi destekleyen bir yastıksa ağrılarınız birkaç gün gibi kısa bir zamanda azalabilir. İşte mışıl mışıl uyuya bilmeniz için çok sevilen en iyi ortopedik yastıklar


1- Yataş Visco Therapy Spa Medical Yastık

Yataş Visco Therapy Spa Medical Yastık üst yüzeyinde bulunan kanallı dokusu ile gece boyu baş ve boyun bölgenize masaj yapar. Isıya duyarlı yapısı sayesinde başınızın ve boynunuzun şeklini alır. Böylece gece boyu tam olarak boyun ve başınıza uygun şekillenen bir yastıkta rahatlıkla yatarsınız.

Açık hücre teknolojisi ile üretilen yapısı sayesinde gece boyu hava kanalları ile hava geçişi sağlar ve terlemeyi engeller. Daha konforlu ve rahat bir uyku için kullanıcılar tarafından önerilen bir ortopedik yastık modelidir. Yıkanabilir yapısı ile yıllar boyunca rahatlıkla kullanabilirsiniz. İndirimli fiyatı ile öne çıkan Yataş Visco Therapy Spa Pedical Yastık modelini ortopedik yastık arayanlar rahatlıkla tercih edebilir.


2- Viscofoam

Boyun destekli Viscofoam Yastık Visco elastik teknolojisi ile üretilmiştir. Isı ve basınca dayanıklı olduğu için başınızın ve boynunuzun şeklini alır. Bu sayede tüm gece rahat ve konforlu bir şekilde uyuyabilmenize olanak sağlar. Aynı zamanda boyun ve omuz kaslarınızı da destekleyerek olası ağrıları da ortadan kaldırır.

Sahip olduğu çift taraflı boyun destek kavisi ile size mükemmel bir uyku sunar. Bunun yanı sıra gece boyu dönmelerinizi de azaltır ve kan dolaşımınızı rahatlatır. Boyun fıtığı ve boyun düzleşmesi gibi sorunlarla karşılaşan kişilere önerilen Viscofoam ortopedik yastık uykunuz boyunca omurganızı da destekler. Horlama problemi olan kişiler için de tavsiye edilen Visco ortopedik yastık boynunuzu doğru bir şekilde tutmanızı sağlayarak nefes alışverişinizi kolaylaştırır. Böylece gece boyu nefes alışverişinizi düzeltir.


3- VİSCOTEX Ortopedik Boyun Destekli Yastık

VİSCOTEX Ortopedik Boyun Destekli Yastık özellikle yan ve sırtüstü yatanlar için idealdir. Özel olarak geliştirilmiş boyun yükseltisi ile boynunuzu destekler. Özel şekli ile uykunuzda nefes alışverişinizi de düzenleyerek horlama gibi sorunların da önüne geçer. Omurganız için ihtiyacınız olan desteği sağlayarak daha konforlu bir uyku sağlar.

Özel termal kılıfın içerisinde bulunan havalandırma kanalları ile ideal bir sıcaklık yönetimi sağlar. Böylece uykunuzda terleme ve benzeri sorunların da önüne geçer. Özellikle yastık alerjisi olanların da rahatlıkla kullanabildiği bir yastık olarak öne çıkmaktadır. %100 pamuk iç astara sahip olan Viscotex ortopedik yastık uygun fiyatı ile ortopedik yastık arayanlar için ideal bir tercihtir.


4- Yataş Visco Therapy Free Medikal Yastık

Yataş Visco Therapy Free Medikal Yastık konforlu bir uyku isteyenler için özel olarak üretilmiştir. Alışılmış ortopedik yastık modellerine göre daha yumuşak olan Yataş Free Medikal Yastık boynunuzu zorlamaz. Bu sayede gece boyu rahat bir şekilde uyumanıza imkan tanır.

Yıkanabilir olduğu için de uzun süre rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Ağartma ve kurutma yapılmadan yıkayabileceğiniz ortopedik yastık modeli uygun fiyatı ile öne çıkmaktadır. İçeriğinde bulunan boncuk elyaf ve visco parçacıklar ile daha yumuşak bir deneyim sunar. Poly-Cotton örme kumaş kullanılmıştır. Cildinize herhangi bir zarar vermeyen örme kumaş yastığın hava almasına da imkan tanır.


5- Beauty Pillow Ortopedik Yastık

Beauty Pillow Ortopedik Yastık özel olarak kırışıklıkları önlemek için üretilmiştir. Yüksek duyarlı visco süngerden üretilen ortopedik yastık yüzünüzün ve boynunuzun şeklini alır. Böylece hem daha rahat bir uyku çekmenizi sağlar hem de yüzünüzün ve boynunuzun kırışmasını engeller. Özel kılıfında bulunan Skin+ teknolojisi ile yaşlanmanın neden olduğu cilt hücresi hasarlarını önlerken onarır. Böylece yüzünüz ve boynunuzda oluşacak kırışıklıkları da engeller.

Aynı zamanda gece boyu cildinizin nem seviyesini korur ve cildinizin pürüzsüz kalmasını sağlar. Yan ve sırt üstü başta olmak üzere tüm uyku pozisyonlarına uyum sağlar. Boynunuzun şeklini aldığı için uyurken bile çok daha rahat nefes almanızı sağlar. Özellikle yüzünüzdeki kırışıklıkları önemsiyorsanız tercih edebilirsiniz.


6- Ambesonne Ortopedik Visko Boyun Yastığı

Ambesonne Ortopedik Visko Boyun Yastığı doğru uyku pozisyonu düşünülerek tasarlanmıştır. Boyun ve omurga desteğine sahip olan Ambesonne ortopedik yastık kaliteli uyku için ideal yumuşaklığa sahiptir. Tüm uyku pozisyonları için uygun olarak tasarlanmıştır. Nasıl uyursanız uyun tüm gece rahat etmenizi sağlar.

Kafanızı koyar koymaz baş ve boyun bölgenizin şeklini alır. Böylece boynunuzun ağrımasını önler ve omurganızı destekler. Uygun fiyatı ve kullanışlı yönü ile öne çıkan Amsonne Ortopedik Visko Boyun Yastığı pek çok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Eğer siz de bel ve boynunuz için en uygun ortopedik yastık modelini arıyorsanız rahatlıkla tercih edebilirsiniz.


7- Özdilek Visco Ortopedik Yastık

Özdilek Visco Ortopedik Yastık boyun ve sırt ağrısı şikayeti bulunan kişiler için destek ürün olarak sunulmaktadır. Yatış konforunuzu düzeltirken omuriliğinizin de düz olmasını sağlar. Uyurken kaslarınızın gerginliğini azaltırken ekstra dinlenmenizi sağlayarak sizi rahatlatır.

Büyük boyu ile çok daha konforlu bir uyku deneyimi sunar. Ortopedik yastık modellerine göre uygun fiyatı ile öne çıkan Özdilek Visco Yastık pek çok kişi tarafından da tercih edilmektedir. Boyun fıtığı ve benzeri şikayetleriniz varsa daha rahat ve konforlu bir uyku için satın alabileceğiniz bir yastıktır.


8- Visco Planet Ortopedik Yastık

Bambu kılıflı Visco Planet Ortopedik Yastık esnek bir yapıya sahiptir. Uyurken ciddi bir rahatlama yaşamanız için eşsiz bir konfor sağlar. Omurganızın anatomik yapısına uygun şekilde tasarlandığı için boynunuzu ve omurganızı destekler. Ergonomik tasarımı sayesinde de uyurken meydana gelen kas kasılmalarınızı azaltır.

Aşırı yorgunluğu ve stresi de azaltmayan yardımcı olan Visco Planet Ortopedik Yastık boyun problemlerinizin iyileşme sürecini de destekler. Memory foam teknolojisi sayesinde siz kullandıktan sonra hızlı bir şekilde eski haline döner. Esnek ve yumuşak yapısı ile gece boyu rahat bir uyku uyumanızı sağlar. İçerisinde yoğun sıklıkta bulunan i viscoelastik köpük ile ağırlığınız ve vücut ısınıza göre şekillenir ve basıncı dengeler.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu