Blog

Mükemmel Öğrenci Olmanın En İyi 9 Yolu

Mükemmel Öğrenci Olmanın En İyi 9 Yolu. Her şanslı insan okul hayatından geçer. Ama asıl soru ‘nasıl yaparım’ olmaya devam ediyor. Şüphesiz, başarı isteyen herkes sonuçlardan önce birkaç şeyden geçmelidir. Bunlar arasında öğretmenler, akranlar ve veliler yer alacak. Öğrencinin hepsiyle olan ilişkisi, başarı düzeyini belirler. Aşağıda akademisyenlerde başarılı olmak için bazı ipuçları verilmiştir.

9. Sınıfta Dikkat Edin

Öğretmeni dinlemek her bilgin için temel bir seçimdir. Öğrenci, istekli olarak sınıfta söylenen hemen hemen her şeyi alacak ve daha fazlası ilgili notları yazabilecek konumda olacaktır.


8. Notları Gözden Geçirme

İyi notlar aldıktan sonra, kullanılmazlarsa hepsi aynı alakasız olurlar. Bunların üzerinden geçerek, öğrenci bunları anlama ve bir şeyler yapma şansına sahiptir.


7. Ödevleri Yapın

Öğretmen kesinlikle öğretilen müfredatı asla test etmeyecektir. Bir ödev kurarak, öğretmenin öğrenme seviyenizi anlama amacı vardır ve böylece size daha fazla dikkat edebilirsiniz.


6. Hazır Olun

Bir sınıf oturumuna katılmak yeterli değildir. Duygusal ve fiziksel hazırlıklı olmak başarıya ulaşmak için hayati önem taşır. İlgili kitapları taşıyın ve derse karar verin.


5. Düzen

Her parlak öğrenci kesinlikle çalışmalarını düzenli tutmak zorundadır. Bu, kitaplarınızı koyma şeklinizden, hangi klasörde hangi kağıtların veya hangi rafın belirli bir tür kitap içerdiğinden değişir.


4. Kendi Sorularınızı Yazın

Uzun bir çalışmadan sonra, ne yakaladığınızı ve nelerin daha fazla dikkat gerektirdiğini değerlendirmek zor olabilir. Çalıştığınız bölümden sorular yazarak, nerede tekrar ziyaret etmeniz gerektiğini fark edeceksiniz ve bu size zarardan çok fayda sağlayacaktır.


3. Daha Fazlası

Sınıf çalışmasını tek başına çalışmak bazen sıkıcı olabilir. Bu, beyni tazelemek için romanlar veya gazete gibi diğer materyalleri okuyarak gençleştirilebilir. Ayrıca bu tür malzemelerden çok fazla bilgi almanız muhtemeldir.


2. Çalışma

Akademik başarınızdaki nihai şey sizin çalışmanızdır. Sınıfta öğrendiğiniz her şeyi incelemek için yeterli zaman ayırın. Bir çalışma programına sahip olmak, ne zaman çalışacağınızı ve ne çalışacağınızı ve uzun zamandır tüm konularınızı dengelemeye yardımcı olduğunu söylediği için harika.


1. Arkadaşlarınızdan Öğrenin

Arkadaşlar akademik hayatınızdaki en etkili şeylerden biridir. Düşüşünüzü getirmeyi amaçlayanların yanı sıra size yardımcı olmaya hazır olanlar da var. Doğru olanları belirleyerek, çok daha fazla kazanırsınız, çünkü onlar sizi daha üstün çizginize doğru yönlendirir.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu