Gündem

Mükremin Gezgin’in Doğum Videosu Çektiği O Hastane Mühürlendi!

TikTok’da hamile karınlığı takarak, hamile videoları çeken Mükremin Gezgin en son ameliyat masasında kurduğu operasyon mizanseniyle bir bebek dünyaya getirdiği videosuyla tepkilerin odağı oldu. Mükremin’in doğum mizansenli videoların çekildiği Gaziosmanpaşa Özel Ekotom Cerrahi Tıp Merkezi’nin faaliyetleri durduruldu ve merkez mühürlendi.

Doğum Videosunun Çekildiği O Hastane Mühürlendi!

Edinilen bilgiye göre; sosyal medyada doğum mizansenli videolar paylaşan Mükremin Gezgin hakkında harekete geçildi. Mükremin Gezgin’in doğum videoları ve görsellerinin çekildiği Gaziosmanpaşa ilçesinde bulunan Özel Ekotom Cerrahi Tıp Merkezi’nin faaliyetlerini durdurdu ve merkez mühürlendi.

Mükremin Gezgin’in görüntülerini çekildiği Özel Ekotom Cerrahi Tıp Merkezi incelendi. Edinilen bilgiye göre; Tıp merkezine yönelik olarak cezai müeyyide uygulanmasına karar verildi.

Yapılan denetimde medyada çıkan görüntülerde izlenen Tıp Merkezi’nin -2. katında yer alan ameliyathanesine gidildiğinde tabelasının değiştirilerek yerine doğumhane tabelasının asılarak çekimlerin bu mekanda yapıldığına dikkat çekildi.

Denetim raporunda videonun devamında hasta odası olarak görülen mekanda yapılan çekimlerin kurumun 3. katında asansörün solunda bulunan ve kapı girişinden lazer odası olarak belirtilen odada yapıldığı ifade edildi.

Denetimin ardından Mükremin Gezgin’in doğum videoları ve görsellerinin çekildiği Özel Ekotom Cerrahi Tıp Merkezi’nin faaliyetleri durdurdu.


Müdürün İfadesi Ortaya Çıktı!

Tıp Merkezi Mesul Müdürü Dr. C.Ö; 4 Haziran 2022 tarihinde Cumartesi günü öğleden sonra mesai bitimi (saat 13.00’den sonra) bilgisi dışında olayın gerçekleştiğini, denetim saatinde olaydan haberdar olduğu ancak olaya müdahale şansının olmadığı ifade etti. Denetimin ardından Mükremin Gezgin’in doğum videoları ve görsellerinin çekildiği tıp merkezinin faaliyetleri durdurdu.

Kararda şöyle denildi: “15 Şubat 2008 tarih ve 267788 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Ayakta Teşhis ve Tedavi Yapılan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmeliği’nin 37/2 maddesi kapsamında (Toplumun veya sağlık hizmeti alanların sağlığını olumsuz etkileyeceği düşünülen durumların ortaya çıkması halinde bu durum ortadan kaldırılana kadar sağlık kuruluşunun tamamında Valilikçe geçici olarak faaliyet durdurulur ve Bakanlığa bildirilir.) Tıp Merkezi’nin tamamının mühürlenmek suretiyle faaliyetinin durdurulması hususunu uygundur”

DİDEM SEYMEN


Neler Olmuştu 👇

👉 Mükremin Gezgin’in TikTok’daki Doğum Videosu Tepkiler Yağdı!

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu