Gündem

Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım 2023 – SGK -Bağkur 4A, 4B, 4C Emekli Maaşı Hesaplama

Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım 2023 – SGK -Bağkur 4A, 4B, 4C Emekli Maaşı Hesaplama. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2023 yılı emekli maaşlarına yüzde 30 zam yapılacağını duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca en düşük emekli maaşını3 bin 500 liradan 5 bin 500 liraya çıkartıyoruz açıklamasında bulundu. Emekliler tarafından en çok merak edilen yüzde 30 zam ile birlikte Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım 2023 sorusunun yanıtını ve SGK -Bağkur 4A,4B,4C Emekli Maaşı Hesaplama işlemlerinin nasıl yapılacağına bu makalemizden ulaşabilirsiniz.

Emekli Maaşı Nasıl Öğrenilir?

 

Emekli maaşı hesaplanmasında kişinin çalıştığı süre (gün sayısı), ödediği prim miktarı ve yaşı gibi bir çok kriter göz önünde bulunduruyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan 2023 yılında en düşük emekli maaşının 5.500 TL’ye yükseltildiğini duyurdu.

4A emekli maaşı sorgulaması SGK’nın hizmete sunduğu robot sayesinde kolaylıkla yapılabiliyor. 4B emekli maaşı sorgulama işlemleri ise e-Devlet üzerinden yapılıyor. 4C emekli maaşı sorgulaması ise yine SGK üzerinden yapılıyor. Aşağıdaki adımları izleyerek emekli maaşınızı kolaylıkla öğrenebilirsiniz.


4A Emekli Maaşı Öğrenme

SGK – 4A emekli maaşı sorgulama işlemleri https://uyg.sgk.gov.tr/AylikHesap/ adresi üzerinden kolaylıkla yapılabiliyor. Bu adrese giderek TC Kimlik Numarası, SSK Sicil Numarası bilginizi, baba adınızı, nüfusa Kayıtlı olduğunuz ili ve doğum tarihinizi girin.

Ardından sorgulama yaparak emekli maaşınızı öğrenebilirsiniz. Emekli maaşınız güne ve yatırdığınız primlerle orantılı olarak hesaplanır.

SGK-4A Emekli Maaşı Öğrenme Ekranı


4B Emekli Maaşı Öğrenme

Bağkur – 4B emekli maaşı sorgulama işlemleri e-Devlet üzerinden yapılıyor. e-Devletinize giriş yaptıktan sonra Bağkur sayfasına giderek 4B emekli maaşı hesaplama linkine tıklayarak esnaf yada tarım işçisi seçeneğini işaretleyerek emekli maaşınızı öğrenebilirsiniz. .

Bağkur – 4B Emekli Maaşı Öğrenme Ekranı


4C Emekli Maaşı Öğrenme

SGK-4C emekli maaşı sorgulama işlemeleri uyg.sgk.gov.tr/HizmetHesabi4c/ ve e-Devlet üzerinden yapılabiliyor. Aşağıdaki linke tıklayarak istenen bilgileri doldurup emekli maaşınızı öğrenebilirsiniz.

SGK – 4C Emekli Maaşı Öğrenme Ekranı


👉 Öğrenci Gündemi’ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu