Kimdir

Nevzat Çiçek Kimdir, Nerelidir? Nevzat Çiçek Hayatı ve Biyografisi

Nevzat Çiçek Kimdir, Nerelidir?. Son günlerde en çok merak edilen isimlerden olan Nevzat Çiçek Ak Parti ile olan bağı merak edilmekte. Bunun yanı sıra gazetecilik yapan Nevzat Çiçek kovuldu iddiaları da bir ara gündeme gelmişti. Hangi cemaatten olduğu da merak edilirken bir yandan da Cahide Hayrunnisa Yağcı ile olan iletişimi de araştırılmaya başlandı. gelin birlikte Nevzat Çiçek Hayatı ve Biyografisini öğrenelim…

Nevzat Çiçek Kimdir?

1977 Yılında Adıyaman, Gerger’de doğumlu olan Nevzat Çiçek, İlkokulu Adıyaman Gerger’de okudu. Ortaokul ve liseyi ise İstanbul Bahçelievler’de bitirdi. Kazakistan Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi Sosyoloji bölümünü yarıda bıraktı. Daha sonra Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümü ve İstanbul Ticaret Üniversitesi‘nde Medya ve İletişim bölümünde okudu. Kanal D Haber’de staj yaptıktan sonra Nokta Dergisi‘nde muhabir olarak çalışmaya başladı.

12 Eylül ile ilgili hazırladığı haber dolayısıyla derginin kapanmasıyla birlikte Bugün Gazetesi İstihbarat Birimi’nde görev yaptı. Nokta Dergisi’nin tekrar kurulmasıyla birlikte bu dergide çalışmalarına devam etti. Derginin tekrar kapanana kadar yayınlanan 25 sayısının 7’sinin kapak haberini yaptı. Derginin tekrar kapanmasından sonra Taraf Gazetesi‘nde önce muhabir sonra Yurt Haberler Müdürlüğü yaptı. Şu anda TESEV‘ in yürüttüğü Terörle Mücadele Yasası projesinde yerel medya danışmanı olarak görev yapıyor.

Nevzat Çiçek, Üniversite yıllarında, Aydın Doğan Genç İletişimciler Yarışması’nda En İyi Röportaj Ödülü’nü kazandı. Habertürk Televizyonu ve TRT‘de “Ne Yapmalı” programında çalıştı.

Pakistan, Sudan, Kazakistan, Irak ve Suriye‘de İslami cemaatler ve tarikatlar üzerine araştırmalar yaptı. Nevzat Çiçek’in Terör ve Kürt Meselesi hakkında yurt içinde ve yurt dışında yayınlanan birçok makalesi bulunmaktadır. Toplum Gönüllüleri, Mazlum-Der, Tema, Uluslararası Af Örgütü, Doğu Güneydoğu Platformu üyesi olan Nevzat Çiçek, Suriye ve Doğu-Güneydoğu Anadolu’da uzun süre İslami cemaatleri ve tarikatları izledi. Çalışmalarını Kürt sorunu, Kürt İslamı ve yakın siyasi tarih üzerinde yoğunlaştırdı.

👉 Gürsel Erol Kimdir, Kaç Yaşında? 


Nevzat Çiçek Hayatı ve Biyografisi

Taraf Gazetesi’nin kuruluşunda yer alan Nevzat Çiçek, bir yıl çalıştıktan sonra ayrılarak Sabah Gazetesi Özel Haber Servisi’ne transfer oldu. Çiçek, daha sonra Özgün Duruş Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği görevlerinde bulundu.

Suriye, Kazakistan, Irak, İran, Pakistan, Keşmir, Bangladeş, Sudan, Moro,Patani, Küba, Tunus, Somali,Kenya, Patani, Mısır başta olmak üzere bir çok yardım organizasyonlarında görev aldı ve raporlar hazırladı. Gittiği coğrafyalarda İslami Cemaatler ve Medreseler üzerinde alan araştırmalarında bulundu.

Yurt içi ve yurt dışında ikiyüzden fazla konferans veren Çiçek, Habertürk’te “Yeni Bakışlar” prgramını sundu. İletişim danışmanlığı görevini yürüten Çiçek’in Puşi ve Sarık, İtirafçı, Gerçek Cellat Kim, “Kod adı düğün: Dağlıca” ve Sivas Kampı isimlerinde beş kitabı bulunuyor.

Twitter 👉 Nevzat Çiçek

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu