Kimdir

Nida Şan Kimdir, Nerelidir? Nida Şan Hayatı ve Biyografisi

Nida Şan Kimdir, Nerelidir?. Nida Şan ünlü TRT sanatçısı Ömer Şan’ın oğludur. Aslen Baba tarafından Sivaslıdırlar. Nida Şan’ın neredeyse çalamadığı enstrüman yoktur. ilk albümü 1998 yılında “evimizin gelini” şarkısıyla çıkarmıştır. Peki Nida Şan Kaç Yaşında? Nida Şan Hayatı ve Biyografisine makalemizden ulaşabilirsiniz.

Nida Şan Kimdir, Nerelidir?

Nida Şan aslen Sivaslı olan TRT sanatçısı Ömer Şan ve Bilge Şan’ın oğludur. Şan 29 Aralık 1978 İstanbul doğumludur. 2022 yılı itibariyle 44 yaşındadır. Şan 1991 yılında İTÜ Devlet Konservatuarı’nda eğitim almaya başlamıştır. Nisa Şan ilk albümünü 1998 yılında “evimizin gelini” şarkısıyla çıkarmıştır. Nida San genel olarak Vurmasaydın şarkıları ile tanınmıştır. Nida Şan’ın neredeyse çalamadığı enstrüman yoktur. Nida Şan 2010 yılında keman sanatçısı Hande Şan ile evlenmiştir.


Nida Şan Hayatı ve Biyografisi

Nida Şan, 29 Aralık 1978’de İstanbul’da doğdu. Çok küçük yaşlarda annesi Bilge Şan ve babası Ömer Şan’ın da TRT sanatçısı olmalarından dolayı müzikle büyüyen Nida, tuşlu çalgılar ve telli çalgılar ile müzik hayatına başladı. Bir süre sonra sahne çalışmalarına başlayarak müziğe devam eden Nida, 1991 yılında İTÜ Devlet Konservatuarı’nda eğitim almaya başladı.

Ebru Gündeş, Gülben Ergen, Serdar Ortaç, Hande Yener gibi bir çok isimle albüm ve sahne çalışmalarında vokal yaptı. “Evimizin Gelini” ile 1998 yılında iyi bir çıkış yapan Nida, bu albümünden sonra Ankara Armoni Mızıkası’nda vatani görevini tamamladı. Armoni Mızıkası’nda yine müzikten kopmayan Nida; Cem Yılmaz, Ege ve Fazıl Say ile beraber vatani görevini tamamladı. Sahne çalışmalarına devam eden Nida, yeni albüm çalışmalarına başladı.


Nida Şan: Twitter

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu