Bilgi Arşivi

Obilet Bilet İptali Nasıl Yapılır? Obilet Bilet İptali Parası Nasıl Alınır?

Obilet Bilet İptali Nasıl Yapılır? Obilet Bilet İptali Parası Nasıl Alınır? Obilet tüm firmaların yer aldığı online uşak ve otobüs bileti alabileceğiniz firmadır. Obilet üzerinden aldığınız biletleri farklı nedenler dolayı iptal etmek isteyebiliyoruz. Obilet firması bu tarz durumlarda paranızı eksiksiz iade etmektedir. Peki Obilet Bilet İptal Etme İletişim numarası nedir? sorularının yanıtlarını bu makalemizden ulaşabilirsiniz.

Obilet Bilet İptal Kuralları Nedir?

Obilet üzerinden aldığınız biletleri firma tarafından belirlenen kurullara çerçevesin de iptal edebilirsiniz. Bu kurallar şu şekildedir:

Obilet bilet iptal şartları

  • Otobüs biletlerini iptal etmek isteyenlere belirtilen iptal süreleri firmalara göre farklılık göstermektedir. 1 saatten 24 saate kadar her firmada iptal süresi değişmektedir.
  • Obilet Bilet iptali yapıldığında bilet parasının iadesi bankaya iletilmektedir ve bilet ücretinde herhangi bir kesinti yapılmamaktadır. Banka iade prosedürü kapsamında iptal edilen biletin ücreti 1-7 iş günü içerisinde iade edilebilmektedir.
  • Bilet sahipleri, geçmiş tarihli biletlerini iptal etmek için işlem yapamamaktadırlar. Sefer tamamlanmış olacağı için sadece gelecek tarihli biletlerin iptali yapılabilmektedir.
  • Firmadan çıktısı alınmış olan biletlerin iptal edilebilmesi için iptal işlemlerini biletin alındığı firmadan yapmak gerekmektedir.

Obilet kapsamında hizmet veren her firmanın uçak ve otobüs biletleri için sundukları iptal şartları ile süreleri değişiklik göstermektedir.


Obilet Bilet İptali Nasıl Yapılır?

Obilet üzerinden alınan biletleri farklı nedenler dolayı iptal etmek isteyenler yukarıdaki şartları taşıdıkları Obilet’in resmi web sayfası olan https://www.obilet.com üzerinden bilet iptal işlemlerini gerçekleştirebilirler. Aşağıdaki adımları izleyerek Obilet iptal işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

1. Adım 

Otobüs bileti sorgulama ve iptali sayfasından aşağıdaki ekrana ulaşılır. Talep edilen firma adı, PNR ve telefon veya e-mail girilerek bilet bilgilerine ulaşılır.

2. Adım 

Bilete ulaşıldıktan sonra “İptal Et” butonuna tıklayıp biletinizi kolaylıkla iptal edebilirsiniz.

Ayrıca Obilet mobil uygulaması kullanıyorsanız “bilet işlemleri” sekmesinden bilet iptal işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.


Obilet Uçak Bileti İptali Nasıl Yapılır?

Obilet Uçak bilet işlemlerini canlı destek hattından veya çağrı merkezinden iptal talebinde bulunabilirsiniz. Bu hizmetler üzerinden  bilet iptalleri hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Uçak biletinin iptal edilebilmesi için gerekli şartlar ve biletin ne kadar sürede iptal edilebileceği gibi detaylar hava yolları şirketlerinin kendilerinin belirlediği kurallardır. Hava yolu şirketleri Obilet bilet iptali yapanların bilet paralarında cezai kesinti yapma, ek ücret uygulama haklarına sahiptirler. .

Müşteri hizmetlerinden Obilet bilet iptali yapılabilmesi için 0850 532 62 58 numaralı çağrı merkezi aranmalıdır. Bilet iptali yapmak istendiği müşteri temsilcisine belirtilmelidir. Sorulan kişisel bilgilere ve bilet bilgilerine doğru cevap verildiğinde Oiptal iptali onaylanmaktadır.

Canlı destekten Obilet bilet iptalinin yapılabilmesi için Obilet’in web sitesine giriş yapılmalıdır. Bizimle iletişime geçin kısmından canlı destek butonuna tıklanmalıdır. Ardından istenen bilgiler doldurularak canlı destek hattı ile müşteri temsilcisi ile konuşmaya başlanabilmektedir.


Obilet Bilet İptali Parası Nasıl Alınır?

Obilet İadeniz iptal sürecinizi başlattığınız an bankanıza iletilir, bankanızın iade prosedürüne bağlı olarak, kredi kartından yapılan işlemler için 1-7 iş günü, banka kartı ile yapılan işlemler için 1-20 iş günü içinde gerçekleşir. Ücret iadenizi bankanızdan takip edebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için TIKLAYINIZ.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 Kamil Koç Bilet İptali | Para İadesi Nasıl Alınır?

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu