Bilgi Arşivi

Öğrenci Apartı Nedir? Apart Daire Nedir?

Öğrenci Apartı Nedir? Apart Daire Nedir?. Öğrenci Apartı bir site veya apartmanda bulunan genel olarak 1+0 – 1+1 – 2+1 dairelerin üniversite öğrencilerine aylık yada dönemlik kiraya verilmesidir. Genel olarak aylık kira ücretlerine elektrik, su, yakıt ve internet dahildir. Daireler genel olarak 40-90 m² büyüklüğündedir.

Öğrenci Apartı Nedir?

Öğrenci Apartı son yıllarda tüm illerimizde yaygınlaşmıştır. Öğrenci evleri, öğrenci apartlarına dönmüştür. Artık üniversite öğrencilerinin tercihi KYK yurt, özel yurt ve öğrenci apartları olmuş durumda. Öğrenci apartları bir apartman içerisinde bulunan tüm dairelerin üniversite öğrencilerine eşyalı olarak 1+0 – 1+1 – 2+1 dairelerdir. Ücretlere genel olarak elektrik, su, yakıt ve internet dahildir.

Öğrenci Apartı Odaları Nasıldır?

Öğrenci apartları eşyalıdır genel olarak odalarda tek kişilik baza, çalışma masası, elbise dolabı gibi temel eşyalar bulunmaktadır. Mutfaklar genel olarak amerikan tipidir. Mutfak içerisinde buzdolabı, fırın, bulaşık makinası, çamaşır makinası, kettle gibi ana mutfak malzemeleri bulunur.

Tabak, bardak, çatal, kaşık, gibi küçük mutfak eşyalarını kendiniz alırsınız.  Amerikan tipi mutfak olduğu için salonla mutfak iç içedir. Televizyon ve oturma grubunun bulunduğu salonda arkadaşlarınızı misafir edebilirsiniz.


Öğrenci Apartı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

1- Üniversitenize yakın bir apart seçimi sizi yol parasından kurtaracaktır.
2- Mümkünse 2 veya daha fazla kişinin kaldığı apart daireleri seçin. Bu sayede aparta daha az ücret ödeyebilirsiniz.
3- Şehirdeki tüm apartların sitelerini inceledikten sonra yetkiliyi arayarak fiyat bilgisi alın. Yemek, ekstra hizmet ve faturaların ödenmesiyle ilgili detaylı bilgi edinin.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Üniversite Alışveriş Listesi

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu