Gündem

Öğrencisini Yere Yatırıp Döven Öğretmen: ‘İstediğin Yere Şikayet Et, Hapisten Korkmuyorum’

Mersin‘in Anamur ilçesinde bulunan Ortaköy Hidayet Sinanoğlu İlkokulu‘nda iddialara göre üçüncü sınıf öğrencisini tekme tokat dövüp, gözlüğünü kırdı. Öğretmenin öğrenciyi dövdükten sonra ‘İstediğine şikâyet et. Hapse girmekten korkmuyorum’ diyerek bağırdığı aktarıldı.

‘İstediğin Yere Şikayet Et, Hapisten Korkmuyorum’

Sözcü’den Ali Ekber Şen’in haberine göre, olay 1 Nisan’da Mersin’in Anamur ilçesinde bulunan Ortaköy Hidayet Sinanoğlu İlkokulu’nda meydana geldi.

İddiaya göre 3-C sınıf öğrencisi 10 yaşındaki A. Ç., Okul Müdürü Hasan Asa’nın 4’ncü sınıf öğrencisi olan ve otizmli kızı Sude A.’nın elindeki zekâ küpü ile oynamak istedi, vermeyince de okul bahçesine çıktı.

Yaşanan olaydan sonra sınıfta bulunan bazı öğrenciler, öğrencinin Sude A. ile ‘Salak, geri zekâlı’ gibi kelimeler kullanarak dalga geçtiğini söyledi.


Öğrencilerin Önünde Tekme Tokat Dövdü…

Öğrencilerin ifadesi ile otizmli Sude A.’nın da aynı yönde konuşması üzerine öfkelenen öğretmen Gülcan E. bir anda soluğu okul bahçesinde aldı.

Öğretmen Gülcan E. iddiaya göre bahçede bulunan yüzlerce öğrencinin gözleri önünde A. Ç.’ı, yakasından tutup yere düşürdükten sonra sille tokat dövüp teklemedi.

Öfkesini alamayan öğretmen Gülcan E., “Bütün okul görsün bilsin, herkes herkese anlatsın’ diye bağırdı.

Daha sonra ise yediği feci dayakla gözlüğü kırılıp yerde acılar içinde kıvranan A. Ç.’a, “İstediğine şikâyet et. Hapse girmekten korkmuyorum” diyerek bağırıp uzaklaştı.

Yediği dayak nedeniyle vücudunun çeşitli yerlerinde morluklar bulunan A. Ç., gittiği evde olayı annesi ve babasına anlattı. Olay üzerine aile, jandarma karakoluna giderek öğretmenden şikâyetçi oldu.

Anamur Devlet Hastanesi’ne sevk edilen çocuğa, darp raporu verildi. Darp raporunda şu ifadelere yer verildi:

‘Boyun sağ tarafında, iki kürek kemiği arasında, sol dizde abrazyon mevcuttur. Sol baldır laterolinde morluk mevcuttur. Şu an hayati tehlikesi yoktur. Kati kesin rapordur.’


Mağdur Öğrencinin İfadesi Alındı…

Jandarma karakolunda Pedagog eşliğinde ifadesi alınan A. Ç., “Müdürün kızının elindeki zekâ küpü ile oynamak istedim. Vermek istemeyince oradan uzaklaştım. Bazı arkadaşlar ise kızın sınıf öğretmenine onunla dalga geçtiğimi, ‘salak ve geri zekâlı’ gibi kelimeler söylediğimi söylemişler. Ama ben kesinlikle öyle bir şey yapmadım. İki arkadaşım da buna şahittir. Sonra arka bahçede oynarken Gülcan öğretmen geldi. Beni yakamdan tutup yere düşürdü ve üstüme atlayıp yerde defalarca tekmeledi. ‘Bütün okul görsün bilsin, herkes herkese anlatsın’ diye bağırdı. Sonra bana ‘Beni istediğine git şikâyet et. Hapse girmekten korkmuyorum’ diye bağırdı” dedi.


Öğretmen Suçunu İtiraf Edince Olay Yargıya Taşındı…

Yaşanan olay nedeniyle oğlunun ‘Anne gözlüğüm kırıldı ben ne yapacağım şimdi. Artık okula gitmek istemiyorum’ dediğini belirten Anne Nurdan Ç. şöyle konuştu:

‘Oğlumun bu anlattıklarının üzerine öğretmen Gülcan E.’in numarasını buldum ve aradım. Ona ‘Öğretmenin Alperen bir şeyler anlattı doğrusunu bir de sizden dinlemek istiyorum’ dedim. Bunun üzerine anlatmaya başladı.

Benim sınıfımda otizmli bir öğrencim var. Kimseye bir zararı yok. Yarın bizim de böyle bir çocuğunuzun olmayacağının bir garantisi yok veya yolda yürürken kaza geçirip engelli olmayacağımızın bir garantisi yok.

Arabamın camının değeri 10 bin TL değerinde. Arabamın camını kırsaydı veya kaputuna, tekerlerine zarar verseydi kızardım ama dövmezdim. Alperen otizmli öğrencim ile dalga geçtiği için kendimi tutamayıp dövdüm’ dedi.

Olayın üzerine Jandarmaya gidip şikâyetçi olduk, hastaneden darp raporu aldım. Ertesi gün sınıf öğretmeni ‘Velim haklısınız lakin kararınızı gözden geçirin’ dedi. Ben de kararlı olduğumu ve vazgeçmeyeceğimi söyledim.

Aynı gün yani 2 Nisan 2022 günü okul müdürü Hasan Asa iş yerime gelerek, ‘Neden okul içerisinde konuyu çözmedik. Adli boyuta neden taşıdınız?’ diyerek benimle tartıştı ve vazgeçmem için zorladı.

Vazgeçmeyeceğimi ve oğlumu en yakın zamanda o okuldan alıp başka bir okula vereceğimi söylediğimde kalkıp gitti.’


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu