Öğrenci Gazetesi

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 2025

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 2025. Kredi kartı günümüzde en çok kullanılmakta olan ödeme araçlarından biri olmaktadır. Teknolojide olan gelişimler ve internet aracılığı ile alışverişinin de yaygın hale gelmesi ile kredi kartı kullanımı oldukça artış göstermiş ve aynı zaman beraberinde kolaylık da getirmiştir. Genç kişileri özellik ile online alışverişi tercih ettiği için kredi kartına büyük ihtiyaç duyarlar.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 2025

Öğrenciler de eğitim hayatı boyunca düzeli bir gelire sahip olmadığı için kredi kartı gereksinimini de fazlasıyla hissederler. Bu yüzden bankalar da hem gençler için hem de öğrenciler için birçok ürün ve hizmetler sunmaktadır. Kredi kartı alabilmek için düzenli bir gelirin olması ilk şartlardan biridir. Böyle olsa bile düşük limitli kredi kartı ile öğrenciler için özel ürünler hazırlanmaktadır. 15-25 yaş aralığında bulunan öğrenciler bu hizmet ve kampanyalardan faydalanabilmektedir.

Öğrenci Kredi Kartı Banka Kampanyaları

Öğrenciler için birçok banka kredi kartı sunduğu gibi beraberinde kampanyalar da vermektedir. Limitleri her ne kadar düşük olsa da öğrenciler için özel kampanya, indirim ve taksit imkanı yer alır. Düşük faiz oranlı olarak nakit avans seçeneğinden ve taksit imkanlarından faydalanmak öğrenciler için büyük bir rahatlık sağlar. Aynı zamanda birçok banka da kredi kartı aidatı almaz. Kampanyaları ile bankalar şöyledir:

İş Bankası – İşte Üniversiteli

Maximum kredi kartının özelliklerine sahip olup kredi kartı aidatı almamaktadır. İlk başta maksimum limit 400 TL olsa da düzenli ödemeler ile limit yükseltilebilir. Aynı zamanda Maximum kredi kartının sahip olduğu kampanyalar burada da geçerlidir.


Akbank – Exi26

16-26 yaş aralığında bulunan öğrenciler Akbank’ın avantajlı kartına sahip olabiliyor. İlk yıl kart aidatı ödenmiyor ancak sonraki yıllarda 20 TL olarak ücretlendiriliyor. Öğrencilere özel olan taksit seçenekleri ile 3 ay erteleme mevcut bulunuyor.

TEB – ÜniversiTEB

Bonus özelliğine sahip olan öğrenci kredi kartı beraberinde de birçok bonus getiriyor. Bonus üyesi olan iş yerlerinden yapılan 50 liralık alışverişler sonucu hafta sonu tiyatro ve sinema biletlerinde %50 indirim imkanı sağlıyor. Bu fırsata ek olarak da hesap işlem ücreti ödenmiyor.


Yapı Kredi – Play

Öğrenci belgesi ile başvurulan kredi kartı için yıllık üyelik ücreti bulunmuyor. Tüm World üyesi olan iş yerlerinde puan toplanabiliyor. Aynı zamanda Play kartın tüm fırsatlarından yararlanılabildiği gibi, Play Harçlık uygulaması da mevcut bulunuyor. Nakit çekildiğinde 2 güne kadar faiz ve ücret ödemeden geri ödeme imkanı sunuyor.

Garanti – Bonus Genç

Bonus kart özelliklerine sahip olan kredi kartında yıllık aidat ücreti bulunmuyor. 25 yaş altında olan kişiler için uygun olan kart ile nakit ihtiyacı da ATM’den istenildiği zaman karşılanabiliyor.


Ziraat Bankası – Genç Bankkart

Kredi kartı ve banka kartının tek kart üzerinde birleşmesi ile maksimum kart özelliklerini sağlıyor. 18-26 yaş aralığı için uygun olan kartta 5 yıl aidat alınmıyor.


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu