Gündem

Okuduğu Köy Okuluna Öğretmen Oldu

Nesrin Kutlu Şırnak Uludere ilçesinde okudu ve 23 yaşında Okuduğu Köy Okuluna Öğretmen Olarak Atandı. En büyük hayalinin,  köydeki çocuklara umut olmak istediğini  ve bu hayalini gerçeğe dönüştürme sevincini yaşıyor.

Okuduğu Köy Okuluna Öğretmen Oldu

Uludere ilçesinin Taşdelen köyünde 8 çocuklu bir ailenin ikinci çocuğu olarak dünyaya gelen Nesrin Kutlu, Taşdelen köyünün Türkiye- Irak sınırının kesiştiği noktada yer aldığını ve terör saldırıları nedeniyle büyük acıların yaşandığını belirtti. ilkokul ve ortaokulu Taşdelen’de okuyan Kutlu, lise eğitimini Şenoba beldesinde tamamladıktan sonra üniversite sınavına girdi. Mersin Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü’nü kazandı. Bir yandan öğrencilik hayatı devam eerken bir yandan da formasyon alarak en büyük hayalini gerçekleştirmek için adım attı.

KPSS’ den 80.3 puan alarak yıllar önce okuduğu Taşdelen İlköğretim Okulu’nda ücretli öğretmen olarak görev almaya başladı ve “Sabah okula gittiğimde ‘Bu bir hayal mi?’ diyorum, tarifsiz duygular yaşıyorum. Yıllar sonra mezun olduğum okulda ve sıralarında oturduğum sınıfta öğretmenlik yapmaya başladım. Her sabah sınıfa geldiğimde öğretmenlerimi hatırlıyorum, bize söyledikleri aklıma gelince onlara teşekkür ediyorum. Ben bu sıralarda kurduğum hayallerimi gerçekleştirdim. Şimdi bu çocukların hayallerini gerçekleştirmek için çalışıyorum.” diyerek mutluluğunu paylaştı.

https://twitter.com/nesriinkutlu/status/1439963264499306505?s=20


Öğrenci Gündemini Sosyal Medya Hesaplarımızdan Takip Ederek Güncel Bilgilere Daha Hızlı Bir Şekilde Ulaşabilirsiniz.

Öğrenci Gündemi: Instagram

Öğrenci Gündemi: Twitter

Öğrenci Gündemi: Facebook

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu