Gündem

Okul Servislerine Ez Az Yüzde 40 Zam Geliyor

2022-2023 eğitim öğretim döneminin açılmasına sayılı günler kala Okul servis ücretlerine en az yüzde 40 zam gelmemesi bekleniyor. En son geçtiğimiz Nisan ayında zam yapılan okul servislerine beklenen yeni zam ile yıllık servis ücretleri en az 6 bin 600 liraya yükselmesi bekleniyor.

Okul Servislerine Ez Az Yüzde 40 Zam

Okulların açılmasına sayılı günler kala servis ücretlerine en az yüzde 40 zam bekleniyor.

En son nisan ayında zam yapılan okul servisi ücretlerine beklenen zamla birlikte yıllık servis ücretleri en az 6 bin 600 liraya yükselecek.

İstanbul Taşımacılar Birliği Derneği (İSTAB) Başkan Vekili Aziz Baş, zam oranının ne kadar olacağını öngöremediklerini, “maliyet artışlarına göre fiyatlarda güncelleme yapılacağını” belirtti.

Yeni Şafak’tan Mehmet Ali Parto’nun haberine göre İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Günhan Sınar şunları söyledi:

“Şu anda servislerimiz haftada beş gün olarak hizmet veriyor. Yıllık ücretler sekiz buçuk ay olarak hesaplanıyor. Peşin ödemelerde yüzde 5 indirim gerçekleşiyor. Ayrıca bu ücretlere ek, ilkokul ve ortaokullarda rehber personel var. Bu fiyatlara yüzde 35 rehber personel ücreti ekleniyor. Etüt için kullanılan servislerde, fiyatlara yüzde 30 daha ekleniyor.

Yeni fiyat tarifesiyle ilgili teklifler 15-20 Ağustos tarihleri arasında UKOME’de tartışılacak ve ay sonunda kesinleşecek.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu