KYK

Okulu Dondurunca KYK Bursu/Kredisi Kesilir mi? KYK Yurdu Ne Olur?

Üniversite eğitimini farklı nedenlerden dolayı dondurmak isteyen öğrenciler tarafından en çok merak edilen Okulu Dondurunca KYK Bursu/Kredisi Kesilir mi? Okulu Dondurunca KYK Yurdu Ne Olur? sorusunun yanıtını bu makalemizde paylaştık.

Okulu Dondurunca KYK Bursu/Kredisi Kesilir mi?

Üniversite eğitimine farklı nedenlerden dolayı en az bir yarı yıl izin alan veya kayıt donduran öğrencinin bursu/kredisi Kuruma durumunun bildirildiği tarihi takip eden ödeme döneminden itibaren kalan süre kadar kesilir. Öğrencinin yeniden öğrenimine başladığını belgelendirmesi halinde bursun ödenmesine devam edilir. Öğrencinin alamadığı bursu normal öğrenim süresinden sonra verilir.

KYK Burs ve Kredi Yönetmeliği Madde 25

Bu yönetmelikten de anlaşılacağı üzere kurumdan tam ayrılmadığınız sürece bursunuzun tamamı kesilmez. Dondurup tekrar gelen öğrenimine devam eden öğrenciler burs almaya devam eder.


Okulu Dondurunca KYK Yurdu Ne Olur?

Yurtta barınmakta iken öğretim kurumunda kayıt donduran öğrenciler dönüşlerinde öncelikli olarak yurda yerleştirilirler. Kayıt dondurulan süreler normal öğrenim süresinden sayılmaz. Kayıt donduran öğrenciler, normal öğrenim süresi kadar barındırılır.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 KYK Burs-Kredi Hakkında Tüm Bilinmesi Gerekenler

👉 KYK Yurtları Hakkında Tüm Bilinmesi Gerekenler

👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu