Kimdir

Ömer Öztürk Kimdir, Nereli? Ömer Öztürk Hayatı ve Biyografisi

Ömer Öztürk Kimdir, Nereli? Fotoğrafçı, yönetmen ve sunucu olan Ömer Öztürk en çok merak edilen isimler arasında yer alıyor. TRT ekranlarında yayınlanan ‘Vapurda Çay, Simit, Sohbet’ adlı programlarıyla geniş bir hayran kitlesine ulaşan Ömer Öztürk Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm bilinmesi gerekenleri bu makalemizde paylaştık.

Ömer Öztürk Kimdir, Nereli?

Fotoğrafçı, yönetmen ve sunucu Ömer Öztürk 1982 Eskişehir doğumludur ve 2024 yılı itibariyle 42 yaşındadır. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini memleketi Eskişehir’de tamamlamıştır. Lisans eğitimini ise İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde tamamlamıştır. Üniversite yıllarında fotoğrafçılığa ilgi duymaya başlayan Öztürk kendini bu alanda geliştirmeye başlamıştır. Üniversite sonrası stajını Mehmet Ali Birand’ın 32. Gün programında yapmıştır.

İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Mimar Sinan Üniversitesi’nde televizyon haberciliği ve sinema üzerine dersler verdi, akademik çalışmalar yapmıştır.


Ömer Öztürk Hayatı ve Biyografisi

Ömer Öztürk 2010 yılında Paradiso Filmi kurdu ve özel dersler verdi. Profesyonel olarak fotoğrafçılık ve yönetmenlik yaptı.

Ömer Öztürk aynı zamanda belgesel sinemacılar birliği ve İFSAK üyesidir. Aydın Doğan genç iletişimciler yarışmasında en iyi belgesel film dalında 1.’lik ödülü kazanmıştır. Şrket-i hayriye; İstanbul Şehir Hatları İşletmeleri resmi fotoğrafçısıdır.

TRT ekranlarında yayınlanan ‘Vapurda Çay, Simit, Sohbet’ adlı kültür-sanat içerikli televizyon programının yapımcılığını ve sunuculuğu üstlendi. .

Ömer Öztürk Belgeselleri:

  • Kalbinle Oyna Oğlum
  • Mirasım Müzik

Ömer Öztürk: Instagram

Ömer Öztürk: Youtube

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu