Online Kumarın Yasal Olmasının 6 Nedeni

Günümüzde online kumar kadar popüler olduğu gibi, özellikle spor bahisleri sektörü, bazı ülkelerde hala yasa dışıdır. Amerika Birleşik Devletleri’nde birkaç eyalette yasal olmasına rağmen, diğerlerinde yasaklanmıştır. Kumar büyük bir iştir ve Statista’ya göre , kumar pazarının brüt kumar getirisinin (GGY) 2019 yılında küresel olarak yıllık 495 milyar ABD dolarına ulaşacağı tahmin ediliyordu.

Bazı yerlerde devlet onaylı piyango sistemleri ve kumarhaneler vardır ve diğerlerinde kısıtlamalar nedeniyle çevrimiçi kumar daha popüler hale gelmiştir. Bazı ülkeler hala çevrimiçi kumar konusunda kısıtlamalara sahip olsa da, çoğu insan, yakalanmamalarını sağlarken, ülkeleriyle herhangi bir bağlantısı olmayan diğer sitelerde kumar oynamanın bir yolunu bulur. 

Birçok kişi çevrimiçi kumar oynamanın her yerde yasal olmasını önerdi ve bunun için bazı önemli nedenleri seçtik.

1. Bağımlısı Kalmamak İçin 

Belirli yerlerde uzun süre kumar oynama konusunda kısıtlamalar olmuştur, ancak insanlar hala kumar oynamaktadır ve endüstri, dünyanın en başarılı endüstrilerinden biri olmaya devam etmektedir. Bu sadece yasal olsun ya da olmasın kumarın burada kalacağını gösterir.

Çoğu durumda argüman hem kumar oynayan hem de yakın akrabaları için zararlı olmasına rağmen, yüzde oranı aksini söylüyor. Kumar oynayan çoğu insan bunun kurbanı değildir ve insanların bağımlı olabileceği, yasadışı bile olmayan başka şeyler de vardır.

Tıpkı çoğu insanın sorumlu bir şekilde içmeyi öğrendiği ve sarhoş ya da alkolik olamadığı gibi, kumarbazların çoğu da kumar yaşam tarzlarında bir denge kurmayı öğreniyor. Her zaman hiçbir şeyin dezavantajında ​​olacak insanlar olacaktır, ancak her şeyin varlığını dışlamamalıdır.

Dünya hızla gelişiyor ve teknolojik gelişmeler artıyor. Bu modern çağda, herkes evlerinin rahatlığında kolayca kumar oynayabilir. Kumar yasalarına bakılmaksızın, kumar oynamak isteyen insanlar her zaman yollarını bulacaktır.

 

2. Yasadışı Yapılması, Yasadışı Faaliyetler Yaratır

Kumar yasağı olduğu ve çoğu insanın yine de yapması muhtemel olduğu için, yasadışı bir eylemde bulundukları anlamına gelir. Şimdi, yasaları çiğneyen daha fazla insanınız var, ancak yasal hale getirildiyse bunu yapmak zorunda kalmayacaklardı.

Hükümet bunu yasal hale getirebilir ve herkesin doğru şeyi yapmasını sağlamak için sistemi düzenlemeye ve izlemeye devam edebilir. Bunu, zaten düzenlenmemiş veya izlenmediği için, yalnızca daha fazla risk oluşturan yasadışı bir etkinlik olarak etiketlediyse bunu yapamazlar.

 

3. İşsizlik Oranını Azaltıyor

Kumar oynamanın yasal olduğu yerlerde, ilerleme sağlamak için insanlar istihdam edilir. Her yerel kumarhanede bir barmen, garson, temizlik personeli, restoran profesyonelleri ve daha fazlası bulunur. Kumarhaneler her yıl yüzlerce ila binlerce kişiyi istihdam eder ve bunlar olmadan daha fazla işsiz kalır.

Çevrimiçi kumar endüstrisi aynı zamanda insanlar için, evlerinin rahatlığında veya karadaki şirketlerde çalıştıkları için aynı iş fırsatlarını yaratıyor. Hükümet, yasal hale getirildiyse kumar endüstrisinden daha fazla insanın ne kadar fayda sağlayacağını düşünmelidir.

 

4. Ekonomiye Para Getirir

Dünya çapında kumar endüstrisinden üretilen 495 milyar ABD doları ile ekonomi bundan kesinlikle yararlanabilir. Kumarbazlar ve operatörler, kumar ücretlerini, emlak vergilerini ve gelir vergilerini diğerlerinin yanı sıra ekonomiye geri ödüyorlar.

Kumarhaneler , özellikle, ziyaretler bir kumarhane kumar amacıyla yapar değil herkes gibi çok para üretir. Bazıları için, özellikle seyahat etmek zorunda kaldıklarında, deneyim içindir. Bu, uçak biletleri, konaklama, yemek, tatil gezileri, spa ve daha fazlasına harcayacakları anlamına gelir. Hukuki yardım ettikleri ülkelerdeki kumarhaneler turizm sektörüne büyük katkıda bulunduğundan hükümet bundan faydalanabilir.

 

5. İnsanların Zaman Yok

Yasal hale getirildiyse, insanların kumar sistemini kötüye kullanacağı konusunda endişeler olsa da, bu tamamen doğru olmayabilir. Bugün ortalama bir insan, iş günü başına 8.4 saat boyunca tam zamanlı olarak çalışmaktadır, bu da günün diğer önemli etkinliklerine eklendiğinde herkesi birkaç saate bırakmaktadır. Çoğu insan bu zamanı dinlenmek veya ailenizle ve zamanın geri kalanıyla sosyal medyada vakit geçirmeyi tercih eder. İnsanların tüm gün çevrimiçi kumar oynamak veya düzenli olarak kumarhaneyi ziyaret etmek için masalarına oturacakları küçük bir şans var.

Yasallaştırılırsa, daha fazla kişi kabul edilebilir, ancak bu, kumar oynamak için daha fazla zaman harcayacakları anlamına gelmez.

 

6. Kişiler Erişim veya Yeteneğe Sahip Olamayabilir

Kumar oynamayı yasal hale getirmek otomatik olarak herkes için kolay erişime eşit değildir. Birçok genç büyük olasılıkla ebeveynleri tarafından sınırlı olacaktır ve yaşlılar hızlı bir şekilde yaşlanmakta ve bazen kendilerini yakındaki bir kumarhaneye yürümek veya sürmek için mücadele etmektedir. Aradaki insanlar muhtemelen iş ile meşguldür ve kumar oynamak için zamana sahip olamadıkları hayata yakalanırlar.

Ayrıca, profesyonel olmak için biraz pratik ve deneyim gerektirdiğinden, herkes kumar oynayamaz. Bazıları denerken çok erken vazgeçebilir, bazıları ise baskıya devam edebilir. Günün sonunda herkes kumar oynamazdı.

Sonuç

Kumar oynamanın yasal olup olmayacağı sorusu her zaman dünya çapında bir tartışma olacaktır. Ancak hala dünyanın önde gelen endüstrilerinden biri olması oldukça büyüleyici. Binlerce insan sadece bu oyunu oynamak için farklı eyaletler ve ülkeler arasında seyahat ediyor ve yasadışı yapmak bunu durduramayacağından, hükümet yasal hale getirerek sektörden kazançlarını da sağlayabiliyor.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

En İyi 4 Veri Kurtarma Yazılımı 2020

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478