Burs Başvuruları

Orhan Eğitim ve Kültür Vakfı 2021 Burs Başvuruları Başladı

Orhan Eğitim ve Kültür Vakfı, 2021-2022 eğitim öğretim yılında İlköğretim, Ortaöğretim ve yükseköğrenim öğrencilerine karşılıksız 9 ay burs verecektir. Son başvuru tarihi 05 Eylül 2021.

Orhan Eğitim ve Kültür Vakfı Burs Başvuru Şartları 2021

Orhan Eğitim ve Kültür Vakfı’na 2021 yılında burs başvurusunda bulunabilmek için aşağıdaki şartları taşıyor olmanız gerekmektedir. 

  • T.C. Vatandaşı olmak
  • Aile malvarlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olmak,
  • En az istenilen puanlar düzeyinde başarılı olmak.
  • Herhangi bir disiplin cezası almamış olmak,

Belirtilen şartlara uygun kişiler https://oekv.orhanholding.com adresinden OEKV Burs Başvuru Formunu doldurur, başvuru formunun çıktısını alır, KVKK ile ilgili yazının da çıktısının alınması ve ıslak imzalı olması gerekir. Burs kazanması halinde diğer belgeler ile istenilen tarihte Vakfımıza gönderir.
( Evraklar yalnız Burs kazanan asil ve yedek öğrencilerden istenecek.)
Verilen tarihten sonra gelen formlar ve ek belgeler kabul edilmez, başvuru geçersiz sayılır. İnternet kaydı ve başvuru formu olmayan hiçbir belge kabul edilmez. İnternet kaydı olmayanların evrakları olsa dahi başvurusu geçersiz sayılır. İnternet kaydı olanların evrakları eksik ise burs alamaz. (posta veya kargodaki gecikmeler dikkate alınmaz.)

Geçen yıl burs alıp bu yıl tekrar başvuranlar; bursu devam etse dahi ilk başvuru yapar gibi tüm evraklarını eksiksiz olarak hazırlamalı ve daha önce burs aldıklarını belirmelidir. Orhan Eğitim ve Kültür Vakfı gerek gördüğünde belirtilen belgelere ilave bilgi ve belge talep edebilir.
Belgeler ve başvuru formundaki bilgiler doğru olmadığında başvuru değerlendirmeye alınmaz.


Orhan Eğitim ve Kültür Vakfı Burs Başvurusunda İstenilecek Belgeler

OEKV Burs Başvuru Formu internet üzerinden https://oekv.orhanholding.com adresinden doldurulup, yazıcıdan çıktısı alınacak, ek olarak istenilen belgeler:

  • Ailenin mali durumunu gösteren belgeler (çalışanlar için maaş bordrosu, serbest çalışanlar için vergi levhası fotokopisi, emekliler için aylık maaşı gösterir banka ekstresi veya hesap cüzdanı fotokopisi, geliri olmayanlar için Sosyal Güvenlik Kurumundan anne ve baba adına kayıt olmadığına dair belge)
  • Öğrencinin nüfus cüzdanı ( Fotokopisi )
  • Öğrenci belgesi ( FOTOKOPİ – T.C. Kimlik No olmalı )
  • Disiplin durumunu gösterir resmi belge (Okul Müdürlüğünden) Muvafakatname (Metnin alt kısmına tükenmez kalem ile Ad, Soyad, Tarih ve imza atılmalıdır. Bu metni sisteme kaydolduktan sonra ya da sisteme ilk kez kaydolurken kabul ediyorum butonunun yanından indirebilirsiniz Link : https://oekv.orhanholding.com/PDFs/muvafakatname.pdf)

Burs başvuru formu için TIKLAYINIZ


Orhan Eğitim ve Kültür Vakfı Burs Yönergesi İçin Tıklayınız.


[ilgiliMakale icerik_id=”25112″]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu