Kimdir

Osman Cavcı Kimdir? Osman Cavcı Aslen Nereli, Kaç Yaşında? Osman Cavcı Şimdi Ne Yapıyor?

Osman Cavcı Kimdir? Osman Cavcı Aslen Nereli, Kaç Yaşında? Osman Cavcı Şimdi Ne Yapıyor? Yeşilçam oyuncularından olan Osman Cavcı, katıldığı programlar sonrasında en çok merak edilen isimler arasında yer aldı. Biz de bu yazımızda Osman Cavcı hakkında tüm merak edilenleri sizler için derledik.

Osman Cavcı Kimdir?

Yeşilçam oyuncusu olarak tanınan Osman Cavcı, 1962 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Öncelikle ailesinden bahsedecek olursak; tiyatro sanatçısı İsmail Cavcı’nın oğludur. Aslen İstanbullu olan Osman Cavcı, 2024 yılı itibari ile 62 yaşındadır. Tiyatro aşkını babası sayesinde almıştır. Baba mesleği olan tiyatro aşkı 1972’de bir turnede (İzmir Turnesi) başlamıştır. ardından ise Ertem Eğilmez ile tanışmasının ardından 1981 yılında sinemaya adım atmıştır.

Tiyatro sonrasında sinemaya yönelen Osman Cavcı, ilk sinema filmi Ertem Eğilmez’in yönettiği Hababam Sınıfı Güle Güle’dir. sinema filmlerine devam eden Osman cavcı, sonrasında ise Zeki Ökten’in yönettiği Yoksul filminin sonunda Yeni Çırak olarak rol almıştır.

İlk sinema filminden sonra Yeşilçam sahnelerine merhaba diyen Cavcı, Türk filmlerinde rol almaya devam etmiş, Muhsin Bey filmi ile genç yaşta kariyerinin zirvesini yakalamıştır. Muhsin Bey’de organizatör Muhsin Kanadıkırık’ın genç yardımcısını kendi adıyla oynamıştır. Filmdeki bu rolüyle geniş kitlelerce tanınmıştır. Bununla beraber TRT yapımı dizilerde de rol almaya başlamıştır.


Osman Cavcı Şimdi Ne Yapıyor?

Günümüze dek birçok farklı projede yer alan Osman Cavcı, rol aldığı filmler yanısıra Yeşilçamın aranan oyuncuları arasında yer almıştır. Günümüzde ise farklı yarışma programlarında yer almaktadır. Aynı zamanda kendi adını taşıyan Osman Cavcı Sonyeşilçamlı YouTube kanalından da canlı yayın yapmaktadır.

Instagram 👉 Osman Cavcı

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu