Yaşam

Passiflora Şurup Nedir? Passiflora Şurup Uyku Yapar mı?

Hayat şartları maalesef ki herkese eşit şekilde olmuyor ve bazı zamanlarda olması gerektiğinden daha zorlu ve stresli olabiliyor. Passiflora şurup kişilerin stres, kaygı, uykusuzluk, menapoz veya regl sıkıntısı yaşadığı dönemlerde rahatlamak adına kullanmış olduğu bir bitkisel şuruptur. Bu yazımızda Passiflora Şurup Nedir? ve Passiflora Şurup Uyku Yapar mı? sorularının cevaplarını ve tüm detaylarını bulabilirsiniz...

Passiflora Şurup Nedir? Passiflora Şurup Uyku Yapar mı?. Passiflora Şurup tamamen bitkisel olup temiz içerikli bir üründür. Hayatınızdaki olumsuzluklarla başa çıkabilmek, yaşam kalitesini daha da artırmak ve stres, kaygı, uykusuzluk, menapoz veya regl sıkıntısı yaşadığı dönemlerde kişilerin destek almadan uyumaları zorlaşır Passiflora Şurup Uyku Yaptığı için kullanılması tavsiye edilir. Ayrıca bu tarz dönemlerde kişilerin yakınlarına karşı olması gerektiğinin dışında, asi tavırlar sergilerler. rahatlamak adına kullanılan bitkisel bir şuruptur. Bu gibi durumlar için bu şurubu almak isteyenler Passiflora Şurup Reçeteli mi ya da reçetesiz mi diye düşünebilirler. Bitkisel bir ilaç olan Passiflora Şurup Reçetesiz satılmaktadır.


Passiflora Şurup Faydaları Nelerdir?

Hemen hemen her eczanede kolaylıkla bulabileceğiniz Passiflora şurup, aynı zamanda internet alışveriş sitelerinde bulabileceğiniz bir bitkisel  bir şuruptur. Birçok farklı alanda kullanım için başvurulan Passiflora şurubun faydaları oldukça fazladır. Passiflora Şurup Ne İşe Yarar, nasıl durumlarda kullanılır gibi soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz…


1- Passiflora Şurup ve İnsomnia Tedavisinde Kullanımı

Passiflora şurup halk genelinde uykusuzluk olarak bilinen insomnia hastalığının tedavisinde de kullanılan bir şuruptur. İnsomnia hastalığı kişinin uykuya dalmasına engel olan, çok güçlükle uykuya dalmasını sağlayan ve bazı zamanlarda da hiç uyutmayan bir hastalık türüdür. Bu hastalık türünde uykuya dalmak kadar uykuda kalmak da oldukça zordur. Çünkü pek çok zorlukla uykuya dalsanız bile deliksiz uyku uyumanız neredeyse imkansızdır. Sürekli uykularınız bölünür.

Böyle durumlarda passiflora şurubu uyumadan 2 saat önce içerseniz sizi rahatlattığını, uykuya geçiş sürenizi kısalttığını ve daha kolay bir şekilde uykuya daldığınızı fark edeceksiniz. Passiflora şurup eczane ve büyük marketlerde bulunabilmektedir.


2- Gerginliğe Bağlı Sindirim Sistemi Problemlerinin Giderilmesinde Kullanımı

Günümüzde, sosyal medya platformlarında ve bazı sağlık sitelerinde gerginliğe bağlı yaşanan sindirim sitemi sorunlarının tedavisinde kullanılan Passiflora şurup etkisini nezaman gösterir gibi sorularla karşılaşmak mümkündür.


3- Genel Anksiyete Bozukluğunda Kullanımı

Genel olarak çoğunluğun kaygı bozukluğu olarak bildiği anksiyete bozukluğu tedavisinde kişileri rahatlatmak amaçlı kullanılmaktadır. Anksiyete bozukluğu olan kişilerde anlık olarak korku hissi, bunalma, daralma, panik atak ve endişe hali belirmektedir. Passiflora şurup, bu gibi durumlarda günlük olarak rahatlamak amaçlı alınabilecek bir şuruptur. Passiflora şurup, bitkisel sakinleştirici şurup olduğu için yan etkisi neredeyse hiç yok denecek kadar seyrek olan bir ilaçtır. Genellikle kişilerde görünen en belirgin yan etki kişinin bitkiye karşı olan alerjik reaksiyonları olabilmektedir. Tabi ki passiflora şurup yan etkileri yok diye günlük alınması gereken dozu da aşmamak gerekir.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

4- Nevralji Ağrılarında Passiflora Şurup Kullanımı

Nevralji vücutta belirli alanlara yayılmış olan sinir dokuların zedelenmiş olması veya hasar görmüş olması sonucunda batma, yanma ve elektrik çarpması gibi şiddetli ağrı hissedilmesine denir. Sinir dokularını doğrudan gevşetmeye yarayan passiflora şurup ile bu ağrıları tedavi etmek ve en aza indirgemek mümkün olmaktadır.

Sakinleştirici şurup statüsüne giren passiflora şurubu nevralji ve benzeri hastalıkların tedavilerinde kullanan hastaların çoğunluğunun yapmış olduğu ortak yorumlardan biri de ağrılarının azaldığı ve özellikle geceleri daha rahat uyuduklarına dair olmuştur.


5- Vücuttaki Kasılmaları ve Krampları Önlemek İçin Kullanımı

Vücutta özellikle sinire dayalı ani oluşan kramplar ve kasılmalar hayat kalitesini oldukça düşürmekte ve oldukça sancılı geçmektedir. Bu gibi durumlarda kullanılan passiflora şurup düzenli kullanım sonucunda işe yaramakta ve tedavi edici özelliği bulunmaktadır. Kasılmaları ve krampları önlemek için passiflora şurup kullananların yorumları oldukça olumlu sonuç aldıklarına ve işe yaradığına dair olmuştur.

Bu gibi durumlarda her ilaçta olduğu gibi passiflora şurubun da etkilerinin kişiden kişiye değişim gösterebileceğini ve aynı sonucu alamayacağınızı göz ardı etmemenizde fayda vardır. Sonuç almadığınız takdirde hekiminize danışarak doz arttırmanız gerektiğini de unutmamalısınız.

👉Gaviscon Şurup Ne İşe Yarar? 


6- Histeri gibi Psikolojik Durumların Ön Tedavisinde Kullanımı

Halk arasında histeri veya isteri olarak da bilinen özellikle duygusal davranışlarda taşkınlık, ani sinirlenme, hareket bozuklukları, psişik ve motor bozuklukları, geçici kişilik değişimi ve geçici hafıza kaybı gibi belirtileri olan zihinsel veya kişilik rahatsızlıktır. Passiflora şurup bu gibi durumların kolay atlatılması veya iyi yönetilmesi için kullanılan bir bitkisel şuruptur. Düzenli kullanım sonucunda şikayetlerinizin azaldığını veya ortadan kaybolduğunu gözlemleyebilirsiniz.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

7- Menopozda Görünen Semptomların Giderilmesinde Kullanımı

Menopoz, kadınların ortalama 45-55 yaşları arasında meydana gelen ve yumurtaların etkin halini kaybetmeleri sonucu adet döngüsünün kalıcı olarak bitmesinden dolayı oluşan bir durumdur. Yıllarca vücudun alışık olduğu adet görme durumunun bir anda bitmesi tabi ki kolay değildir. Menopozda kadınların neredeyse %80’inde sıcak basması şikayeti görülmektedir. Bununla birlikte şu şekilde belirtiler de görülmektedir:

 • Aşırı terleme
 • Yorgunluk hali
 • Bitkinlik
 • Üşüme
 • Çarpıntı hissi
 • Stres
 • Depresyon
 • Anksiyete
 • İştahta azalma veya artış
 • Baş ağrısı
 • Ruhsal sıkıntı
 • Sinirlilik
 • Eklem ağrıları
 • Kas ağrıları ve uykusuzluk gibi belirtiler görülmektedir.

Menopoz sürecinde oluşan rahatsızlıkları en aza indirmek veya tedavi etmek amaçlı kullanılan passiflora şurup, tamamen bitkisel olması sebebiyle ilk tercih edilen takviye edici olmaktadır. Kullanan kadınların yaptığı yorumlara göre menopoz sürecini daha sakin ve olumsuz belirtileri minimum seviyede yaşayarak geçirdiklerini görmek mümkündür.


8- Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğunda Kullanımı

Passiflora şurubun tercih edildiği bir diğer alan ise dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu olmaktadır. Tamamen bitkisel olan passiflora şurup 4 yaştan itibaren her yaşta kullanılabildiği için özellikle çocuklarda dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu tedavisinde de kullanılmaktadır.

Yine belirtmekte fayda vardır ki hekiminize danışmadan kullanmamalısınız. Özellikle çocukların yaşına ve kilosuna göre doz ayarlaması yapılan bu tip tedavi yöntemlerini mutlaka çocuk doktorunuza danışmalı ve ona göre doz ayarlaması yapmalısınız.


9- Gerginlik ve Tedirginlik Durumlarını Yatıştırmak İçin Kullanımı

Gerginlik ve tedirginlik son dönemlerde dünya genelinde olduğu gibi ülke genelinde de en sık rastlanan durumlardandır. Buna ekonomik kısıtlamalar, sağlık sorunları ve eve kapanma gibi durumlar da eklenince tetikleyici olmuştur. Kişilerin stresli ve gergin olmalarının temel sebeplerinden biri de son zamanlarda özgürce hareket edemedikleri ve sağlığıma bir zarar gelir mi diye sürekli tedirgin olmalarıdır. Bu gibi durumlarda passiflora şurup sakin kalmanıza yardımcı olacaktır.

Zamanın çoğunluğunun evde geçirildiği şu günlerde en fazla görülen bir diğer durum da sosyal fobidir. Evde kalmaya ve yalnızlaşmaya alışan insanlarda, özellikle de gençlerde sosyal fobi meydana geldiği görülmüştür. Gerginlik ve tedirginlik durumlarını yatıştırmak için kullanılan passiflora şurup sosyal fobi gibi durumlarda da işe yarayan bir takviye edici gıda olmaktadır.


Passiflora Şurup Fiyatı 2024

Birçok farklı sendromlar sonucunda meydana gelen rahatsızlıkları tedavi etmek veya daha sakin atlatmak amaçlı kullanılan passiflora şurup, özellikle çocukların da kullanabildiği bir ilaç olması ve tamamen bitkisel oluşu nedeniyle ilk tercih edilenler arasında yer almaktadır. Passiflora şurup fiyat olarak da çok merak edilen bir şuruptur. Tüm eczanelerde kolaylıkla bulunabilen passiflora şurup güncel fiyatı 268,80 TL’dir



👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu