Yaşam

Paylaşmak İstemeyeceğiniz Kadar İyi Kokan En İyi 10 Unisex Parfüm 2024

Paylaşmak İstemeyeceğiniz Kadar İyi Kokan En İyi 10 Unisex Parfüm 2024. Güzel kokular neden cinsiyete bölünmemeli paylaşmak İstemeyeceğiniz kadar İyi Kokan En İyi 10 Unisex Parfümü sizler için derledik. “Unisex” terimi, hem kadınlar hem de erkekler tarafından kullanılabilen, cinsiyet ayrımı yapılmadan her iki cins için de uygun olan ürünleri ifade eder. Unisex parfümler, genellikle cinsiyetle ilişkilendirilmeyen veya her iki cinsiyetin de hoşuna gidebilecek kokuları içerir. Bu tür parfümler, genellikle taze, hafif ve nötr kokuları tercih eden kişiler için ideal olabilir.

1. DS ve Durga Debaser

Brooklyn merkezli parfümer DS & Durga, müziğin ve mekanın anılarını uyandıran kokular yaratan bir müzisyen ve mimarın ürünüdür. Debaser o kadar benzersiz ki tanımlaması çok zor bir koku. Aynı ismin Pixies şarkısından sonra, kremsi tonka fasulyesi ve hindistan cevizi sütü, bergamot, armut, iris ve incir ve yosun ve odun kaidesi ile vahşi ve sıcak bir koku. İnsanların her zaman isteyecekleri bir koku, özellikle de ciltte denediğimiz her şeyden daha uzun sürdüğü için.


2. Calvin Klein CK Be

Bu, 1994’te ilk kez unisex kokusunu olarak tanımlanan kokudur. Aromatik hindistan cevizi, yasemin ve menekşe ile ısıtılan mandalina, papaya, bergamot ve limonun narenciye notlarını bulacaksınız. İlk spritzde keskin ve temizdir, ancak ciltte kurudukça daha derin, daha ince bir kokuya yerleşir.


3. Chanel Les Axclusifs 1957

Chanel’in les exclusifs serisindeki son lansman, Coco Chanel’in modaya hizmet için Neiman Marcus ödülünü almak için Dallas’a gittiği yıldan sonra seçildi. Her kullanıcıda biraz farklı kokan beyaz misk bazlı bir koku; Chanel bu nedenle “cilt kokusu” olarak nitelendiriyor. İlk koklamada, bergamot, iris, neroli ve sedir ile oldukça fazla şey var, ancak yakında hafif, pürüzsüz ve uyumlu bir kokuya yatıştırıyor.


4. Easop Rozu

Pek çok unisex kokusu, çok çiçek veya toz olma korkusu nedeniyle kolonya ile daha klasik olarak ilişkili derin, dumanlı kokulara yönelirken, Aesop’un taciti, tatlılıktan hoşlanan ve gevrek ve canlı bir unisex kokusu olarak öne çıkıyor. Narenciye ve fesleğenin basit karışımı, temiz, otsu bir son verir ve bizi tamamen bağımlı hale getirir.


5. Tom Ford Soleil Neige

Tom Ford’un özel karışım kokuları her zaman bizimle yüksek oranda derecelendirilir ve soleil neige farklı değildir. Taze bergamot ve havuç tohumu, yasemin ve portakal çiçeğinin bir çiçek kalbi ve ahşap ve bal alt tonları ile parlak, kışlık bir koku – kelimenin tam anlamıyla güneş karı anlamına gelir. Hem canlı hem de sıcaktır ve bize yünlü atkılar ve kış pazarlarını hatırlatır.


6. Jo Malone Vetiver 

La Malone, lansmanından bu yana yaklaşık 40 yıl içinde lüks koku ve yaratıcı koku eşleştirmeleri ile eş anlamlı hale geldi. En iyi yanı, markanın “kolonya” olarak pazarlanan tüm kokularının unisex olmasıdır. Vetiver ve altın vanilya yeni bir lansman ve adından da anlaşılacağı gibi Madagaskar’ın en değerli iki malzemesini birleştiriyor. Duygusal, kremsi, derin bir koku, birkaç beklenmedik nota kaldı: kakule ve greyfurt kokladık.


7. Le Labo Baie 19

Bir yağmur mevsimi, petrichor olarak bilinen bir kuraklıktan sonra geldiğinde taze ıslatılmış toprak ve çimlerin kokusunu hayal edin: Le Labo’nun baie’sinin kokusu tam olarak budur. Ardıç, paçuli, yeşil yapraklar ve ambroks ile taze ve otludur. Le Labo moda setinin gözdesi ve yakında markanın santal 33 kokusunun kült statüsüne sahip olacağından şüphemiz yok. Diğer herkesin yapmadan önce imza kokunuzu ilan edin.


8. Maison Margiela Replica

DS & Durga’nın misyon beyanına çok benzeyen, Fransız moda evi Maison Margiela’nın çoğaltma kokusu, belirli bir sahnenin anılarını veya görüntülerini canlandırmak için tasarlanmıştır. Caz kulübü, tahmin edeceğiniz gibi, sıcak, kafa dolu, sarhoş edici bir koku. Bir zamanlar daha erkeksi bir nota karışımı olarak düşünülmüş olabilir – vanilya, vetiver ve tütün deri ve likörü mükemmel bir şekilde çağrıştırıyor – ancak bunu kadınlar üzerinde de modern, duyumsal bir koku olarak seviyoruz.


9. Acqua di Parma 

Acqua di Parma’nın güneş aralığındaki imzalarından yuzu, çoğundan daha karmaşık bir narenciye kokusu canlandırıcı ve acı tatlıdır. İlk spritzed, bergamot ve baharatlı Sichuan biberi, ardından daha çiçek bir kalp (mimoza ve lotus) ve tabanda sandal ağacı ve bir meyan kökü alırsınız. Bizim için yaz gibi kokuyor ve daha parlak, daha güneşli günleri hayal etmemizi sağlıyor.


10. Gucci Memoire D’une Odeur

Bu şişenin dalgalı deniz yeşili ve altın kapağının, unisex testini geçtiğinden emin değildik, tıraş aynasından uygun daha fazla tuvalet masası bakıyorduk, ama içindeki koku, bundan daha fazlasını oluşturuyor. Orta sınıf bir parfüm için alışılmadık, sınır zorlayan bir koku. İlk uygulamada yeşil ve neredeyse acı kokar, yasemin ile hafifçe yumuşar ve tabanda basit bir odun ve misk kurur.

Eğer savurmak için paranız varsa, DS & Durga‘nın tamamen benzersiz debase kokusu sizi hayal kırıklığına uğratmayacak.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 En İyi 10 Erkek Parfümü 

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu