Sıradaki içerik:

Android Akıllı Telefonunuzda Sol El Modu Nasıl Etkinleştirilir?

PC’nize WhatsApp Nasıl Kurulur?

avatar

admin

 • e 2

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

WhatsApp Messenger  , her gün bir milyardan fazla aktif kullanıcıyla dünya çapında en çok kullanılan mesajlaşma uygulamasıdır. Akıllı telefonlarımızda günün her saatinde WhatsApp mesajları alıyoruz. Ancak, telefonunuzu kapmak için yaptığınız şeyi durdurmak her zaman pratik ve hatta mümkün değildir. Bu durumda, hızlı ve kolay bir şekilde yanıt vermek için WhatsApp’ı bir PC’de kullanabilirsiniz.

Yaptığınız işi durdurmak zorunda kalmadan veya yalnızca çalışırken akıllı telefonunuzu kullanmadan daha hızlı yanıt vermek için – ister kişisel ister iş bilgisayarınızda – PC’nize WhatsApp’ı dakikalar içinde yükleyebilir ve tüm sohbetlerinize ve fotoğraflarınıza erişebilirsiniz. , dosya gönderip alın, bir mesaj aldığınızda yanıt verin ve tüm kişilerinizi saniyeler içinde senkronize edin. Ayrıca, bunu yapmanın birden fazla yolu vardır: web istemcisi aracılığıyla, resmi masaüstü istemcisi aracılığıyla veya hatta bir Android sanallaştırma aracı kullanarak.

WhatsApp Web ile PC’de WhatsApp

WhatsApp’ı bir PC’de kullanmak için ilk seçenek WhatsApp Web’dir. Mesajları alabilmek için telefonunuzun internete bağlı olması gerekir. Açık değilse ve internete bağlı değilse (WiFi veya bir veri planı kullanarak), gelen mesajlarınızı veya konuşmalarınızı PC’de göremezsiniz.

WhatsApp’ı bir PC’de bu şekilde kullanmak için öncelikle bilgisayarınızın tarayıcısından web.whatsapp.com adresine gitmeniz gerekir . Sayfayı açtıktan sonra, aşağıdaki adımları izleyerek taramanız gereken talimatları ve bir QR kodunu göreceksiniz:

 1. Telefonunuzda WhatsApp’ı açın.
 2. Menü  veya  Ayarlar’a dokunun  ve WhatsApp Web’i seçin  .
 3. Kodu yakalamak için telefonunuzu bu ekrana doğrultun.

QR kodunu taradıktan sonra, tüm konuşmalarınızı göreceksiniz ve bunları her zamanki gibi doğrudan tarayıcınızdan kullanabilirsiniz. Başka bir yerden gezinirken WhatsApp Web’i kendi sekmesinde kullanabilirsiniz.

Oturumu kapatmayı unutmayın!

WhatsApp Web’den çıkış yapmazsanız, bilgisayara ve o tarayıcıya erişen bir sonraki kişinin konuşmalarınızı okuyabileceğini hatırlamanız önemlidir  WhatsApp Web’de sağ üst köşedeki üç noktayı kullanarak çıkış yapın ve Oturumu Kapat’a tıklayın  Veya bilgisayarınızı kapatmadan önce oturumu kapatmayı unutmanız durumunda akıllı telefonunuzdaki tüm oturumları kapatabilirsiniz.

Akıllı telefonunuzdaki WhatsApp uygulamanıza, sağ üst köşedeki üç noktaya gidin ve WhatsApp Web’e dokunun  Orada, açık oturumlara sahip tüm cihazları ve en son ne zaman aktif olarak kullanıldıklarını göreceksiniz. Hizmeti kullandığınız tüm bilgisayarlardan çıkış yapmak için Tüm cihazlardan çıkış yap’ı seçin  .

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli