Teknoloji

Podcast Nasıl Dinlenir?

Podcast Nasıl Dinlenir?. Herkes şu anda podcast dinliyor gibi görünüyor aslında her hafta 7 milyon kişi dinliyor. Ve aklınıza gelebilecek hemen hemen her şey podcast’da var. Podcast dramaları, komediler, röportajlar, incelemeler, dil kursları ve çok daha fazlasını bulabilirsiniz.

Podcast Nasıl Dinlenir?

Podcast dinlemek için birkaç farklı seçenek bulunmaktadır. En yaygın platformlar arasında Spotify, Apple Podcasts, Stitcher, Audible, Google Podcasts, Tuneln Radio ve IP Streaming bulunmaktadır. Ayrıca, podcastleri çeşitli ses kayıt formatlarında telefonunuza, bilgisayarınıza veya müzik oynatıcılara kaydederek dinleyebilirsiniz.

1. Bir Podcast Uygulaması İndirin

Podcast uygulamaları, podcast’leri aramak ve abone olmak için harika bir yoldur. Aralarından seçim yapabileceğiniz yüzlercesi var ve bunlar ücretsiz. Podcast yayınları yapabilir veya daha sonra dinlemek için indirebilirsiniz.

Stitcher ve Castbox iki harika örnektir – ancak orada birçok seçenek bulacaksınız. Bazıları dinlemek için bir hesap oluşturmanızı ister, ancak bazılarında dinlemek için giriş yapmanıza gerek yoktur.

Bunları Google Play’de veya App Store’da bulabilirsiniz. Apple cihazınız varsa, Apple podcast’leri iyi bir seçenektir.


2. İlgi Alanlarınızı Bulun

Bir podcast uygulamasını indirdikten sonra, ilgilendiğiniz birkaç konuyu seçme seçeneğiniz olmalıdır. Ardından bu ilgi alanlarına dayalı bazı podcast önerileri alırsınız.

Aklınızda belirli bir şey varsa – kendinize ait bir komedyen söyleyin – çoğu podcast uygulamasında o kişiyi arayabilir ve içinde bulundukları şovların ve bölümlerin bir listesini alabilirsiniz.


3. Popüler Olanlara Bakın

Çoğu uygulamada, en popüler podcast’leri görebileceğiniz bir ana ekran alırsınız. Apple Podcast’lerde ayrıca en çok dinlenen ve trend olan şovların ortaya çıktığı bir grafik var. Sonra Guardian ve Observer gibi yeni ve ilginç podcast’ler içeren makaleler var.

Podcast dinlemek çok kişisel bir şeydir – bu nedenle en iyi dinleme deneyimi için bazı kablosuz Bluetooth kulaklıklar almak iyidir.

Gürültü engelleme teknolojisi, sessiz bir yer bulabileceğiniz ve podcast’inizin keyfini huzur içinde çıkarabileceğiniz anlamına gelir. Ya da evin etrafındaki ev işlerini yaparken huzur içinde dinleyebilirsiniz.

Dikkatli ol! Bir araştırmaya göre, ortalama podcast hayranı haftada 6 saat 37 dakika dinliyor.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 İngilizce Öğrenmek İçin En İyi 5 Podcast

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu