Yaşam

Polivit Şurup Ne İşe Yarar? Polivit Şurup Kilo Aldırır mı?

Polivit Şurup Ne İşe Yarar? Polivit Şurup Kilo Aldırır mı?. Bebek ve Çocukların kullanımı için üretilen Polivit Şurup Ne İçin Kullanılır? Polivit Şurup Kullananların yorumları kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Hal böyle olunca Polivit Şurup kullanan anneler e çok araştırdığı soru Polivit Şurup nasıl kullanır Aç mı Tok mu? Ayrıca Polivit Şurup Muhabbet Kuşlarında ne işe yarar? merak edilenler arasında. Gelin birlikte tüm merak edilenleri öğrenelim…

Polivit Şurup Ne İşe Yarar?

Tüm ebeveynler bebek ve çocuklarının sağlıklı gelişmesi ve büyümesi için ne gerekiyorsa yapmaktadır. Lakin bazı durumlarda bazı bebek ve çocuklar iştahsız güçsüz kalabiliyor. Gerek genetik bir durumdan gerekse farklı sebeplerden kaynaklanabiliyor. Polivit şurup içeriğindeki;  Vitamin A 1500 IU, Vitamin B1, Vitamin B2 (Sodyum Fosfat), Vitamin B6, Nikotinamid (PP), D-Pantenol, Vitamin C, Vitamin D3 400 IU ve Vitamin E sayesinde genel olarak bebeklerde ve çocuklarda beslenme bozukluğunun neden olduğu gelişim gecikmesinde kullanılır.

Gelişimini geç tamamlayamaya devam eden bebek ve çocuklar için üretilen Polivit şurup gelişim sürecini hızlandırmada kullanılır. Aynı zamanda beslenme bozuklukları, iştahsızlık ve vitamin takviyesi benzeri gibi durumlarda kullanılmaktadır. Ayrıca ağır bir hastalık, ameliyat veya enfeksiyon sonrasında bu şurubu kullanarak ani kilo kaybı ve iştahsızlık bu şurup sayesinde giderilir. Bu şurubun içeriğinde yer alan vitaminler sayesinde vücudun hızlı bir şekilde toparlanması sağlanır. Polivit şurup yorumları oldukça pozitiftir ve pek çok anne bu şurubu çevresine ve sosyal medyada önermektedir.

Polivit Şurup Kullanma Talimatı İçin TIKLAYINIZ


Polivit Şurup Faydaları Nelerdir?

Gelişim eksikliği olan bebeklerde ve çocuklarda kullanılmaktadır. Yeme içme İsteği Olmayan İştahsızlık çeken çocuklarda Hızlı Kilo kaybı yaşayanlar protein eksikliği olan yetişkin ve çocuklarda Safra rahatsızlıkları Hipertiroid ve kronik hemodiyaliz gibi sağlık sorunları nedeniyle zayıf, halsiz ve yorgunluk gibi durumlar yaşayan çocuklarda vitamin eksikliğinin giderilmesi amacıyla Polivit Şurup kullanılmaktadır.


Polivit Nasıl Kullanılır?

Polivit şurup kullanırken mutlaka doktorunuzun tavsiyelerine göre bu ilacı kullanmanız gerekmektedir. Eğer hekiminiz farklı bir şekilde ilacın kullanımını reçete etmediyse genellikle:
 • 0-1 yaş bebekler için günlük 5 ml (1 ölçek),
 • 1-5 yaş için günde 7.5 ml (1.5 ölçek)
 • 5 yaşından büyük çocuk ve yetişkinler günde 10 ml (2 ölçek),
 • Hamile ve emziren anneler günde 10 ml (2 ölçek) kullanılması tavsiye edilmektedir.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Polivit Şurup Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 • Bu ilacın etken maddesine ya da yardımcı maddelerine karşı alerjiniz varsa bu ilacı kesinlikle kullanmayınız.
 • Bu şurup, vitamin gereksinimleri için kullanılır.
 • Bu şurubu kullanırken, idrar rengi normalden daha koyu sarı olabilir. Bu durum çok normaldir.
 • Bu ilacı mutlaka doktorunuzun belirttiği dozda kullanmalısınız. Aksi takdirde hipervitaminoza yüzünden yan etkiler ortaya çıkabilir. Alerjik cilt tahrişleri, mukoza ülserleri, deri döküntüleri, yanma hissi ve baygınlık hissi gibi yan etkiler meydana gelebilir.
 • Bu ilacı 3 aylık ve üzeri bebekler ile çocuklarda kullanabilirsiniz.
 • Gebelik ve emzirme dönemlerinde bu ilacı doktor kontrolünde kullanmalısınız.
 • Bu ürünü almadan önce, içeriğindeki herhangi bir maddeye alerjiniz varsa veya başka alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyin. Bu ürün, alerjik reaksiyonlara veya başka sorunlara neden olabilecek inaktif bileşenler içerebilir. Daha fazla ayrıntı için eczacınızla konuşun.
 • Bu ilacı almadan önce doktorunuza veya eczacınıza tıbbi geçmişinizi, özellikle de alkol kullanımı ya da kötüye kullanımı, karaciğer problemleri, mide ve bağırsak problemleri (örn. ülser, kolit) hakkında bilgi verin.
 • Multivitamin markanız da folik asit içeriyorsa, kullanmadan önce B12 vitamini eksikliğiniz (pernisiyoz anemi) varsa doktorunuza veya eczacınıza bildirmeniz gerekir. Folik asit, bu anemiyi tedavi etmeden B12 vitamini eksikliği için bazı laboratuar testlerini etkileyebilir. Tedavi edilmeyen B12 vitamini eksikliği, ciddi sinir problemlerine (örn. periferik nöropati) neden olabilir. Detaylar için doktorunuza ya da eczacınıza danışın.

Polivit Şurup Kilo Aldırır mı?

Polivit vitamin şurup genellikle gelişim eksikliği olan, yemek yeme isteği olmayan ve bu nedenle iştahsızlık sorunu yaşayan bebek ve çocuklarda kullanılmaktadır. Bu nedenle çocukların iştahını ve protein eksikliğini tedavi ederek ideal kilolarına yaklaşmalarını sağlamaktadır.


Polivit Şurup Fiyatı 2024

Polivit Şurup 2024 fiyatı 52,00 TL’dir


Polivit Şurup Hakkında Merak Edilenler

Polivit Şurup İştah Açar mı?

Polivit Şurup iştah açıcı özelliği mevcuttur. Çünkü genellikle bebek ve çocuklarda iştahsızlık nedeniyle doktorunuz tarafından reçete edilir

Bebeklerde Polivit Kullanımı

3 aylık ve üzeri bebekler, çocuklar ve yetişkinler içindir. Doktorunuza Danışmadan Bebeğinize Kullandırmayın.

Polivit Şurup Kedilerde Kullanılır Mı?

Evet, bu şurubu kediler için kullanabilirsiniz.

Polivit Şurup Dozu Ne Kadardır?

Bu şurubun dozunu mutlaka doktora danışmalısınız.

Polivit Şurup Köpeklerde Kullanılır Mı?

Evet, bu şurup köpeklerde kullanılabilir.

Polivit Şurup Açmı Tokmu Kullanılır?

Genellikle bu şurup tok iken kullanılır.

Polivit Şurubu Herhangi Bir İçecekle Verebilir miyim?

Evet. Eğer çocuğunuz 3 aylıktan büyük ve 6 yaşından küçükse Polivit şurubu bir içecekle karıştırıp verebilirsiniz. Seçeceğiniz içecek su olabileceği gibi, birçok çocuğun severen tükettiği meyve suları da olabilir. Çocuğunuz hangi meyve suyunu seviyorsa doktor tarafından önerilen miktarda Polivit şurubu meyve suyuna ekleyerek çocuğunuza verebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz çocuğunuzun mamasına da katabilirsiniz.

Polivit Şurup Açıldıktan Sonra Ne Kadar Kullanılır

Polivit şurup açıldıktan sonra 1 ay içerisinde tamamen tüketilerek bitirilmelidir. Açıldıktan sonra mutlaka buzdolabında saklanmalıdır. İlacın dışarıda bırakılması halinde tüketilmemesi tavsiye edilmektedir. Polivit şurubun açıldıktan sonra içerisinde barındırdığı vitaminler nedeni ile kısa sürede tüketilmesi gerekir. Kullanım talimatlarına uygun olarak tüketildiğinde 1 ayda 100 ml şurup bitmektedir.

Polivit Şurup Kuşlara (Güvercin) Verilir Mi?

Bu şurup Kuşlara kullanipda etkisini gören vardır. Ayrica Kuşlarına Polivit Kullanipda memnun kalanlar kuşuna kullanmak isteyenlere tavsiye etmektedirler. Polivit Şurup Vitamin Şurubunu kuşlara (güvercinlere) kullanmadan önce kuşlarınızın su kabına 1lt su ve iki kapat vitamin şurubunu verebilirsiniz.

Polivit Şurup Ne İşe Yarıyor?

Genelde Bebeklerin ve Emziren Annelerin bebeklerinin Gelişimi için Kullanılan bir ek vitamin ilacıdır. iştah açıcı özelliği de bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir 👇

👉 Aferin Pediatrik Şurup Ne İşe Yarar? 

👉 D Vitamini Eksikliği Tedavisi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu