Gündem

POMEM Yedek Nedir? Yedek Alımı Nasıl Yapılır?

Bugün açıklanan 27. Dönem POMEM Sonuçlarından sonra yedeğe kalan adayların en çok merak ettiği sorulardan biri de 27. Dönem POMEM Yedek Nedir? Yedek Alımı Nasıl Yapılır? Bu sene 8 bin kişinin alınacağı belirtirken yedekler arasına girenler merakla sıranın kendine gelip gelmeyeceğini de  beklemekteler.  Ayrıca 27. POMEM Yedek Yorumlarını da makalemizde bulabilirsiniz…

POMEM Yedek Nedir? Yedek Alımı Nasıl Yapılıyor?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan alımlarda Ön Sağlık – Parkur ve Mülakat aşamasından sonra Polis Akademisi, kendi resmi sitesi üzerinden sınav sonuçlarını yayınlar bu sonuçlar doğrultusunda ASİL ve YEDEK adaylar belirlenir. Yedek adayların belirlenmesi POMEM Giriş Yönetmeliğine göre yapılmaktadır. Aşağıda sizlere yönetmelikteki ilgili maddeyi vereceğim. ASİL olarak kazanan aday direk okula yerleşmiştir. YEDEK olan aday ise ASİL adaylardan okula kayıt olmayan, Sağlık durumu sebebi ile elenenler ve ya güvelik soruşturması olumsuz gelenlerin yerine YEDEK adaylardan alım yapılır. YEDEK aday kesin olarak kazanmış değildir. YEDEK sırası gelmeyen adayların YEDEK işlemleri bir süre sonra sonlandırılır.


Yönetmelikte Yer Alan Madde: 

POMEM giriş puanına göre erkek, kadın ve Emniyet Teşkilatı personelinden şehit veya vazife malulü olanların eş veya çocukları için asıl, yedek ve başarısız olmak üzere ayrı ayrı sınav sonuç listesi düzenlenir. Erkek ve kadın asıl adayların % 30’una tekabül eden sayıda yedek aday listesi, en yüksek puandan başlanarak belirlenir.

Geçici kayıt sırasında, POMEM’e giremeyecekleri anlaşılan, eksik belge getiren, intibak eğitiminin başladığı günün mesai bitimine kadar başvuruda bulunmayan, POMEM’den ayrılan veya vefat eden adayların yerine (Ek ibare:RG20/1/2018-30307) önlisans ve lisans mezunları için ayrı ayrı belirlenen yedek adaylar sırası ile çağrılır. Çağrılan yedek aday, kendine tebliğ edildiği tarihten itibaren en geç üç iş günü içinde planlandığı POMEM’e evrakları ile birlikte gelerek müracaatta bulunur. Bu süre içinde müracaat etmeyen ya da eksik belge ile gelen adaylar haklarını kaybetmiş sayılırlar ve bu adayların geçici kayıtları yapılmaz. Bu adayların dosyaları Başkanlık onayı ile işlemden kaldırılır. Bunların yerine de yine aynı usulle yedek aday çağırma işlemi yapılır.


27. Dönem POMEM Yedek Yorumları

POMEM Yedek Aday: Peki arkadaşlar etrafınızda sağlık veya öğretmen ataması gerçekleşip 27. Dönemi de kazandığını duyduğunuz bildiğiniz arkadaş var mı?

POMEM Yedek Aday: Kardeşim komserlik 2 bin kişi alıyordu düz hesap 390. Yedeğe kadar sıra geldi. Pomemde lisans olarak 5bin 40 kişi alıyor, düz mantıkla gidersek bin kişiye kadar bile sıra gelebilir neden dersen o kadar çok atama oldu ki ve bekçiliği kazanan oldu komserliği kazanan oldu subaylığı kazanan oldu ve en önemlisi bunu herkes atlıyor yedeklerde üst sıralarda olupda kayıt yaptırmıcak çok kişi var, benim arkadaşım tam hatırlamıyorum 35. Yedekte felan kayıta gitmiyecek mesela. Bunları hesaba kaatarsak ben bin yedeğe kadar gelir sıra diyorum garanti bi tahmin yapmam gerekirse 500 yedek garanti hatta 600 700 bekler ama gelir ondan sonrası tamamen şanş. Bende 9. Yedeğim beklicem bakalım.

 

POMEM Yedek Aday: Rahat ol ilk yedekte 500ten fazla kişi çağrılır . Ben gitmiyorum . Benim gibi subaylığı seçen çok fazla . birde paem vardı . Siz rahat olun 

POMEM Yedek Aday: Önlisans 144.yedeğim arkadaşlar gelme şansı nedir sizce umut var mı

POMEM Yedek Aday: gelir.yedeklerden de elenenler olcak elbek 🙂

-POMEM Yedek Aday: Arkadaşlar hepinize İyi Akşamlar. 27.Donem Pomem ERKEK LİSANS 261.YEDEĞİM. Hiç umudum yok açıkçası. İlk girişimdi bu. Sizce gelirmi gelme olaslığı nedir?

-POMEM Yedek Aday: 27. Dönemi kazanıp gitmeyeceklerden biri olarak söyleyebilirim ki, bence o sıralara gelir kardesim rahat ol

POMEM Yedek Aday: : 350 ye kadar kesin gelir tahminimce sonrası meçhul

POMEM Yedek Aday: İlk 300 un gelme ihtimali cok ama cok yuksek, Ondan sonrasi icin sansin yuzde 50 olduguny uahmin ediyorum bende. Benimde lisans erkek 379.yedek siram

POMEM Yedek Aday: Yedek 305. Lisansim… atamalari göz önüñe alirsak ilk yedek planlamada patlama olucak gibime geliyor… Allah hakkimiza hayirlisini nasip etsin… geciktiriyorsa güzellestiriyordur.


➡ 27. Dönem POMEM Yedek Alımı Kaça Kadar Gelir?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu