Yaşam

Procto Glyvenol Krem Ne İşe Yarar? Procto Glyvenol Krem Cilde, Yüze, Vajinaya Sürülür mü?

Procto Glyvenol Krem Ne İşe Yarar? Procto Glyvenol Krem Cilde, Yüze, Vajinaya Sürülür mü?. Çoğu kişide bulunan Hemeroid yani basur problemi görülmektedir. Bu hastalık için tedavi yöntemlerinde genellikle kremler  kullanılmaktadır. Bu kremlerin en etkili olanlarından biride Procto Glyvenol Krem‘dir. Bu kremi kullanan kişilerin  hastalıklarının tedavisinde kremin oldukça ekili olduğu bilinmektedir. Bu ilaç halk arasında basur kremi olarak ta bilinmektedir. Peki Procto Glyvenol Krem Ne İçin Kullanılır?. sorularının cevaplarını gelin birlikte öğrenelim

Procto Glyvenol Krem Nedir?

Beyaz renkli, hafif kokulu 30 gramlık kaplarda satılan iç ve dış hemoroid(basur) sorununu çözen bir kremdir. Bu ilaç antihemoroidaller olarak isimlendirilen gruba dahildir. Hemoroidin sebep olduğu ağrı,kaşıntı, acı gibi durumları da hızlı bir şekilde geçirir. Uzun yıllarda kullanılan etkili bir krem olduğunun altını çizelim. Bu ilacın ftil şeklinde formları da bulunmaktadır.

Procto Glyvenol Krem aşağıdaki  hastalıkların tedavisinde kullanılır.

  • Hemoroid diğer ismi ile basur tedavisinde kullanılır.
  • İç ve dış hemoroid olmak üzere ikisinin de tedavisinde kullanılır.
  • Hemoroid(basur) acısını azaltmak için tercih edilir.
  • Hemoroid ağrıları, kaşıntıları ve damar şişliğini tedavi eder.
  • Makat bölgesindeki farklı durumlardan dolayı ortaya çıkan ağrı, kaşıntı, iltihap sorunları giderir.
  • Bölgesel uyuşma sağlayarak hücresel sinirsel uyartıları engeller.
  • Küçük kan damarlarındaki iltihapları iyileştirir.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Procto Glyvenol Krem Ne İşe Yarar?

30 gramlık tüp içerisinde hafif kokusu olan ve eczanelerde  Hemeroid yani basur tedavisinde kullanılan ve eczanelerde satılan bir kremdir. Procto Glyvenol’ün etken maddelerinden biri  olan tribenosid sayesinde kan damarlarında oluşan iltihaplanma ve ağrının engellenmesi sağlanır. Diğer  etken yardımcı maddeler stearik asit, saf su, sorbitol solüsyonu, propil paraben ve sorbitan stearatt olan bu krem sayesinde tedavi edici özelliği artmaktadır. Bilinen o ki  bazen dayanılmaz kaşıntı ve ağrılara maruz kalan hastalar bu krem ile rahatladıklarını ve ağrılarının hafiflediğini belirtmişlerdir.  Basur nedeni ile oluşan acı, ağrı ve kaşıntıyı azaltan bir diğer etken madde de lidokain’dir. Bu yüzden de lokal anestezik  krem grubunda yer almaktadır. Dış ve iç hemoroidlerin tedavisinde önerilen Procto Glyvenol rektal-anal bölgedeki kaşıntı, ağrı ve acı için sürülebilir.


Procto Glyvenol Krem Cilde, Yüze Vajinaya Sürülür mü?

Hemoroid tedavisinde kullanılan Procto Glyvenol kremin vajinaya sürülüp sürülemeyeceği merak konusudur. Hemen bu konuya açıklık getirelim. Procto Glyvenol kremin vajinaya sürülmesi önerilmemektedir.

Uzmanlar tarafından yapılan açıklamaya göre Procto Glyvenol kremin cilde sürülmemelidir. Bu krem genital bölge kullanımına uygundur.


Procto Glyvenol Krem Nasıl Kullanılır?

Uygun kullanım ve doz/uygulama sıklığı için talimatlar:

Doktor tarafından başka şekilde tavsiye edilmediği takdirde belirtilen dozlarda kullanınız:
PROCTO-GLYVENOL’ü hemoroid belirtileri kaybolana kadar sabah ve akşam kullanmalısınız. Belirtiler azaldığında doz günde 1 uygulama olacak şekilde azaltılabilir.
PROCTO-GLYVENOL’ü belirtiler ortadan kalkana kadar kullanınız. Belirtiler bir haftadan uzun süre devam ederse doktorunuza danışınız.
Önerilen dozu aşmayınız.
30 g krem (1 tüp) yaklaşık 20 – 30 uygulama için yeterlidir.

Hamilelik

İlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

•Hamile iseniz hamileliğinizin ilk 3 ayı boyunca PROCTO-GLYVENOL kullanmayınız.
•Hamileliğin 4. ayından itibaren, doktorunuz tarafından tavsiye edilen dozu aşmadığınız sürece PROCTO-GLYVENOL kullanabilirsiniz.

Tedaviniz sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz hemen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Emzirme

ilacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

•Bebeğinizi emziriyorsanız doktorunuz tarafından tavsiye edilen dozu aşmadığınız sürece PROCTO-GLYVENOL kullanabilirsiniz.

Araç ve makine kullanımı

PROCTO-GLYVENOL’ün araç ve makine kullanma yeteneğiniz üzerinde bilinen herhangi bir etkisi yoktur.

PROCTO-GLYVENOL’ün içeriğinde bulunan bazı yardımcı maddeler hakkında önemli bilgiler

•PROCTO-GLYVENOL krem, setil alkol içermektedir. Lokal deri reaksiyonlarına (örneğin, kontak dermatite) sebebiyet verebilir.
•PROCTO-GLYVENOL krem, metil paraben ve propil paraben içermektedir. Bunlar alerjik reaksiyonlara (muhtemelen gecikmiş) sebebiyet verebilir.

Diğer ilaçlar ile birlikte kullanımı

PROCTO-GLYVENOL için herhangi bir etkileşim bildirilmemiştir.

Eğer reçeteli ya da reçetesiz herhangi bir ilacı şu anda kullanıyorsanız veya son zamanlarda kullandınız ise lütfen doktorunuza veya eczacınıza bunlar hakkında bilgi veriniz.


Procto Glyvenol Krem Kullanma Talimatı İçin TIKLAYINIZ


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

İlginizi Çekebilir  👇

👉 Travazol Krem Vajinaya Sürülür mü?

👉 Funderly Krem Vajinada Kullanılır mı?

👉 Exelderm Krem Vajinaya Sürülür mü?

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu