Kimdir

Prof. Dr. Mehmet Akif Okur Kimdir? Mehmet Akif Okur Hayatı ve Biyografisi

Prof. Dr. Mehmet Akif Okur Kimdir? Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim üyesi olan Prof. Dr. Mehmet Akif Okur güncel konulara dair tartışma konularının yer aldığı programlarda sık sık karşımıza çıkmaktadır. Açıklamalarıyla izleyiciler tarafın merak edilen Mehmet Akif Okur Hayatı ve Biyografisi makalemizde bulabilirsiniz.

Prof. Dr. Mehmet Akif Okur Kimdir?

Akademisyen ve yazar Prof. Dr. Mehmet Akif Okur Samsun doğumlu, evli ve bir çocuk babasıdır. Lisans eğitimini 1995-2000 yılları arası Boğaziçi Üniversitesi, İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi Ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde tamamlamıştır. Yüksek Lisans eğitimini 2000 – 2003 yılları arası Gazi Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamlamıştır.

Doktora eğitimini ise 2003 – 2008 yılları arasında Gazi Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü bölümünde tamamlamıştır. Şuan Yıldız Teknik Üniversitesi, İktisadi Ve İdari Bilimler Fak., Siyaset Bilimi Ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde Akademik hayatını sürdürmektedir.


Prof. Dr. Mehmet Akif Okur Hayatı ve Biyografisi

Başarılı akademisyen Mehmet Akif Okur, doktora eğitimini 2003 – 2008 yılları arasında Yıldız Teknik Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Uluslararası İlişkiler alanında tamamladı. 2000 – 2003’de yüksek lisans eğitimini Gazi Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Uluslararası İlişkiler bölümünde, 1995 – 2000 tarihlerinde de lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi, İibf, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’de tamamladı.

Sosyal ve Beşeri Bilimler, Siyaset Bilimi, Uluslararası İlişkiler, Ortadoğu Araştırmaları alanlarında da çalışmalar yapan Okur, Prof.Dr. olarak 2017 yılından bu yanaYıldız Teknik Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde görev alıyor. 2010 -2017 yıllarında da Doç.Dr. olarak Gazi Üniversitesi’nde çalıştı.


Prof. Dr. Mehmet Akif Okur Eserleri

Yeni Çağın Eşiğinden Avrasya’nın Kalbine Bakmak, Tarihten Günümüze Orta Asya’nın jeopolitiği Üzerine Düşünceler, Yesevi Üniversitesi Yayınları, 2011

Emperyalizm, Hegemonya, İmparatorluk: Tarihsel Dünya Düzenleri ve Irak’ın İşgali, A kitap, Ankara, 2010

Bostanoğlu, Burcu ve Okur, Mehmet Akif, Uluslararası İlişkilerde Eleştirel Kuram, Hegemonya, Medeniyetler ve Robert W. Cox, Gazi Kitabevi, Ankara, (2008)


Prof. Dr. Mehmet Akif Okur: Twitter

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu