Kimdir

Prof. Dr. Niyazi Berk Kimdir, Nerelidir? Niyazi Berk Hayatı ve Biyografisi

Prof. Dr. Niyazi Berk Kimdir, Nerelidir?. Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Niyazi Berk, İstanbul Üniversitesi İstatistik ve İşletme Bölümü mezunudur. Katıldığı TV programlarında Ekonomi üzerine yaptığı açıklamalarda izleyiciler tarafından merak edilen kişiler arasında yer aldı. Biz bu makalemizde Niyazi Berk Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm merak edilenleri derledik.

Prof. Dr. Niyazi Berk Kimdir?

Ekonomist Prof. Dr. Niyazi Berk İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İstatistik ve İşletme Bölümünden 1978 yılında mezun olmuştur. 1984 yılında doktora unvanını aldı ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nde doçent olarak göreve başladı. 1992 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünde finans profesörü unvanını aldı.


Prof. Dr. Niyazi Berk Hayatı ve Biyografisi

Prof. Dr. Niyazi Berk, 1980 yılında Marmara Üniversitesi finans bölümlerinde araştırma görevlisi olarak akademik kariyerine başladı. 1984 yılında doktorasını tamamladı. 1987 yılında doçent olarak görev yaptığı İstanbul Teknik Üniversitesi’ne geçti. 1992 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünde finans profesörü unvanını aldı. Deutscher Akademische Austausch Dienst ve Frederich Ebert Stiftung’un bursuyla, Almanya’nın farklı şehirlerinde misafir profesörü olarak akademik faaliyetlerine devam etti.

1998 yılında Marmara Üniversitesi’ne geri döndü ve 2002-2006 döneminde Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsüne ve Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokuluna Müdürü olarak atandı. 2006 yılının Haziran ayında Marmara Üniversitesi’nden emekli oldu. Aynı yıl muhasebe ve finans alanında öğretim üyesi olarak halen görev yaptığı Bahçesehir Üniversitesi’ne geçti. Akademik görevin yanı sıra çeşitli sektörlerde firmalara finansal danışmanlık yaptı. Ayrıca 1992’den beri Yeminli Mali Müşavirdir.

Prof. Dr. Niyazi Berk, Akademik, İş, Ekonomi & Pazarlama, İşletme, Finans, Muhasebe alanlarında eserler yazmıştır.


Prof. Dr. Niyazi Berk: Linkedin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu