Kimdir

Prof. Dr. Sinan Canan Kimdir, Nerelidir? Sinan Canan Hayatı ve Biyografisi

Prof. Dr. Sinan Canan Kimdir, Nerelidir? Soruları TV programlarındaki açıklamalarıyla ekran başındaki izleyicilerin en çok merak ettiği sorular arasında yer alıyor. Akademisyen, Biyolog, Sinirbilimci, Araştırmacı, Eğitimci, Yazar olan Canan 25 Mart 1972 Ankara doğumludur. İşte Prof. Dr. Sinan Canan Hayatı ve Biyografisi.

Prof. Dr. Sinan Canan Kimdir, Nerelidir?

Sinan Canan 25 Mart 1972 yılında Ermenekli bir baba ve Gürcü asıllı Şavşatlı bir annenin çocuğu olarak Ankara’da doğdu. İlk ve ortaokul eğitimini Ankara’da tamamladı. 1995 yılında Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü’nden mezun oldu. Ardından Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Histoloji-Embriyoloji Anabilim Dalı’nda yüksek lisans, aynı kurumun Fizyoloji Anabilim Dalı’nda ise doktora eğitimini tamamladı. Bu süreçte sinirbilimleri ve deneysel epilepsi konuları üzerinde çalıştı. Dr. Sinan Canan, 2010 yılında Fizyoloji Doçenti ünvanını aldı. Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim dalında 5 yıl; Turgut Özal Üniversitesinde aynı bölümde 1 yıl; Yıldırım Beyazıt Üniversitesinin yine aynı bölümünde 4 yıl akademisyen olarak çalışmıştır.

İlk eşi Bige Canan ile Aybike, Metehan ve Melike adlı üç çocukları vardır. 2021 yılından bu yana Müge Canan ile evlidir. .


Prof. Dr. Sinan Canan Hayatı ve Biyografisi

Prof. Dr. Sinan Canan Kaos Teorisi, Karmaşıklık, Fraktal Geometri, Doğadaki biçimler, Öğrenme, Lisan ve afazi, Zihin ve Beyin gibi konularda ülke çapında program ve konferanslar düzenlemektedir. Youtube’da “Açık Beyin” kanalında yayınlar yapmakta, videolar paylaşmaktadır. Sinan Canan, kaos teorisi, karmaşıklık, fraktal geometri, doğadaki biçimler gibi genel bilimsel konuların yanı sıra, öğrenme, lisan, zihinsel performans, yaratıcılık, sanat, inançlar, liderlik, eğitim, ebeveynlik gibi temel konuların sinir bilimsel açıklamaları üzerine ülke çapında genel dinleyiciye yönelik konferans ve programlar düzenlemektedir. Tüm anlatılarını İnsanın Fabrika Ayarları (İFA) çerçevesinde kurgulayan Dr. Canan, aynı zamanda AçıkBeyin bünyesindeki tüm eğitimleri de aynı temel üzerinde tasarlamaktadır. Açık Beyin ve Dr. Sinan Canan’ın anlatılarının en temel amacı, modern dünyada doğru bir yaşam kurmanın bilimsel ipuçlarını tüm insanlara ulaştırmaktır.

Eserleri:

 • İnsanın Fabrika Ayarları
 • Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler
 • Değişen Beynim
 • Fraktal Düşünceler
 • Dijital Gelecekte İnsan
 • Beynin Sırları
 • Gelecekten Beyin Öyküleri
 • Kendimi Keşfediyorum
 • İnsan Odaklı Liderlik
 • Unutulacak Şeyler
 • Yeni Dünyanın Cesur İnsanı

Twitter’da Sinan Canan

Instagram’da Sinan Canan

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu